Specjalistyczne wagi

Wagi to podstawowe urządzenia służące do wyznaczania masy rozmaitych towarów czy przedmiotów. Ciekawą kategorię stanowią zwłaszcza różnorodne modele specjalistyczne, wykorzystywane do konkretnych celów oraz pracy w określonych warunkach. Często można je zobaczyć choćby w punktach handlowych, warsztatach samochodowych, magazynach, zakładach produkcyjnych, portach oraz laboratoriach. Mnóstwo funkcjonalnych egzemplarzy posiada w swojej szerokiej ofercie sklep internetowy: https://elektrowag.pl/.

Sprzęty o szczególnym przeznaczeniu

Najprostszym rodzajem wag specjalistycznych są modele kuchenne, stosowane głównie do pomiaru masy niewielkich produktów spożywczych i ogólnie gastronomicznych. Wyróżniają się one małą nośnością, a także w pełni satysfakcjonującą dokładnością. Popularne są ponadto wagi badawcze laboratoryjne i apteczne, wykazujące się optymalną precyzją w ustalaniu masy substancji sypkich albo cieczy (rzędu do 0,001 g). Co istotne, radzą sobie one bez problemu nawet z mikroskopijnymi porcjami towaru. 

Nieco podobne do nich są modele jubilerskie, ale dodatkowo posiadają homologację i specjalny ekran skierowany w stronę klienta. Nierzadko też są wyposażone w porty umożliwiające podłączenie drukarki lub laptopa.

Ciekawą kategorię stanowią z pewnością wagi przemysłowe, wśród których wyróżniamy m.in. wersje paletowe, hakowe, fundamentowe, platformowe, najazdowe i kolejkowe. Każda z nich pełni nieco inną rolę. Dodajmy, że na rynku są dostępne również wagi specjalistyczne pocztowe, weterynaryjne (z wyjątkowo dużą szalką i antypoślizgową matą, przystosowanie do pomiaru masy zwierząt), niemowlęce oraz wodoodporne.

  • Znajdziesz tu ciekawe informacje na wszystkie tematy - zarówno te poważniejsze, jak i luźniejsze. Te, związane z pracą, biznesem i techniką, ale także dotyczące zdrowego życia, mody i hobby.

Random Posts

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*
*

16 − 10 =