Przegląd rejestracyjny – jak wygląda i jak się do niego przygotować 

Przegląd rejestracyjny, nazywany też przeglądem technicznym, to podstawowe badania każdego samochodu, które należy wykonywać regularnie. Przeglądu należy dokonać przed datą jego upłynięcia, która powinna zostać podana w dowodzie rejestracyjnym. Do przeprowadzenia przeglądu konieczne jest dostarczenie samochodu do stacji kontroli, wraz z dowodem rejestracyjnym oraz (w przypadku pojazdów z instalacją LPG) dokumentem poświadczającym legalizację zbiornika na LPG. 

Jak wygląda przegląd rejestracyjny pojazdu? 

Przegląd może trwać nawet do 30 minut i obejmuje diagnozę stanu podstawowych układów i elementów w konstrukcji pojazdu. Będzie to przede wszystkim sprawdzenie zgodności danych samochodu z tymi, które podano w dowodzie. Diagnozie podlega też stan ogumienia, oświetlenia, hamulców, układ kierowniczy, podwozia, nadwozia i zawieszenia. 

Kiedy należy dokonać przeglądu? 

Przegląd powinien zostać wykonany przed pierwszą rejestracją pojazdu. Późniejsze przeglądy należy wykonywać zgodnie z przewidzianym dla konkretnego pojazdu planem. W przypadku nowych samochodów – co 3 lata od momentu pierwszej rejestracji, a w przypadku samochodów używanych – co roku. Polecamy korzystać z usług: http://www.prostauto.pl/stacja-kontroli-pojazdow/przeglady-rejestracyjne.html. Przeglądu możesz dokonać w dosłownie każdej stacji kontroli pojazdów posiadającej odpowiednie uprawnienia. W przypadku pojazdów wyposażonych w układ LPG konieczne jest wykonywanie przeglądu co roku, niezależnie, czy mowa o pojazdach nowych, czy używanych.

  • Znajdziesz tu ciekawe informacje na wszystkie tematy - zarówno te poważniejsze, jak i luźniejsze. Te, związane z pracą, biznesem i techniką, ale także dotyczące zdrowego życia, mody i hobby.

Random Posts

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*
*

3 + 2 =