Gadżety dla konesera wina

Miłośników wina, czyli trunku wytwarzanego z różnych odmian winogron i zachwycającego bogatym smakiem oraz aromatem, jest wielu. Poprawia ono nastrój, a także ma pozytywny wpływ na zdrowie. Jeśli jesteśmy jego koneserami, to powinniśmy koniecznie zaopatrzyć się w szereg akcesoriów ułatwiających przechowywanie, otwieranie czy picie. Godny polecenia jest m.in. specjalny zestaw obejmujący kilka przydatnych elementów – nalewak, korek ze stali nierdzewnej i funkcjonalny korkociąg. Kupimy go na https://zasadamedia.pl/18917//zestaw-do-wina.

Rozwiązania tradycyjne i nowoczesne

Podstawowymi gadżetami do wina są rozmaite korkociągi, które pozwalają wyjąć korek szybko i z dużą klasą. W tej kategorii wyróżniamy zarówno klasyczne modele ręczne, jak i innowacyjne wersje elektryczne (z akumulatorem oraz podświetleniem). Innym niezwykle wartościowym akcesorium jest aerator przeznaczony do nałożenia na szyjkę butelki. Napowietrza i filtruje on trunek, a dodatkowo w znacznym stopniu ułatwia jego nalewanie. Dzięki temu prostemu rozwiązaniu wino osiąga pełnię smaku już przy pierwszym kieliszku.

Poza tym z pewnością warto zakupić: estetyczny ociekacz (gwarancja czystego obrusu), elegancką karafkę zamykaną drewnianym korkiem (najlepiej dębowym), bambusowy stojak z kilkoma otworami utrzymującymi butelki w optymalnej pozycji leżącej, dekanter do oddzielania napoju od niepożądanego osadu, zestaw wysokich i pękatych kieliszków, cooler do prezentowania i jednocześnie schładzania trunku, a także pompkę próżniową do odsysania powietrza z butelki w celu zachowania pełni świeżości aromatu.

 

  • Znajdziesz tu ciekawe informacje na wszystkie tematy - zarówno te poważniejsze, jak i luźniejsze. Te, związane z pracą, biznesem i techniką, ale także dotyczące zdrowego życia, mody i hobby.

Random Posts

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*
*

jeden × trzy =