Pellet – najlepszy opał?

Współcześnie mamy do wyboru wiele różnorodnych paliw, które doskonale nadają się do ogrzewania domu jednorodzinnego. Jednym z najbardziej polecanych jest pellet drzewny, stanowiący znakomitą alternatywę zarówno dla węgla, jak i gazu czy oleju opałowego. Wynika to przede wszystkim z faktu, że jest to produkt pozwalający sporo zaoszczędzić oraz przyjazny środowisku naturalnemu. Wysokiej jakości pellet drzewny posiada w swojej szerokiej ofercie m.in. sklep SAM-BUD-ROL

Rozwiązanie niezwykle ekonomiczne

Pellet to w pełni naturalny materiał grzewczy, który jest wytwarzany z odpadów drzewnych – głównie trocin. Występuje w postaci niewielkiego granulatu o różnej średnicy, choć najczęściej wynosi ona od 6 do 8 mm. Niemal każdy producent pelletu oferuje go w bardzo poręcznych i wygodnych w transportowaniu workach o wadze 15, 20 lub 25 kg. Podstawową zaletą tego paliwa stałego jest jego ekonomiczny charakter. Do ogrzania przeciętnego, ocieplonego domu o powierzchni 150-200 m2 wystarczą bowiem 3 tony rocznie, co generuje całkowity koszt w wysokości około 2000 zł. Jest to znacznie mniejszy wydatek niż w przypadku gazu i oleju, a jedynie nieco większy niż w przypadku węgla.

Drugim niewątpliwym atutem pelletu jest brak emisji szkodliwych substancji do atmosfery w trakcie spalania. Dzięki temu przyczyniamy się do dbałości o środowisko naturalne. Nie bez znaczenia pozostaje również fakt, że omawiany materiał charakteryzuje się bardzo dobrą wydajnością energetyczną (od 18 do 20 Mj/kg) i wyjątkowo niską zawartością wilgoci (zaledwie 7%) oraz popiołu (maksymalnie 0,5%).

  • Znajdziesz tu ciekawe informacje na wszystkie tematy - zarówno te poważniejsze, jak i luźniejsze. Te, związane z pracą, biznesem i techniką, ale także dotyczące zdrowego życia, mody i hobby.

Random Posts

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*
*

18 + siedem =