Suplementy diety i ich istotność, przy regularnej aktywności fizycznej

Suplementy diety to wszelkie substancje, zwykle w formie tabletek lub kapsułek, które przyjmujesz w celu wsparcia swojego zdrowia i samopoczucia. Stosuje się je jako dodatek do zwykłej diety, ale nie jako jej zamiennik.

Istnieje wiele rodzajów dostępnych suplementów diety – witaminy, minerały, probiotyki i inne.

Suplementy diety mogą pomóc Ci uzyskać wszystkie składniki odżywcze, których potrzebujesz z diety, gdy nie otrzymujesz ich wystarczająco dużo z samego jedzenia. Na przykład:

Witamina D

Witamina D jest niezbędna dla zdrowych kości i zębów. Uważa się również, że chroni przed niektórymi nowotworami, zaburzeniami autoimmunologicznymi i chorobami serca. Jednak trudno jest uzyskać wystarczającą ilość witaminy D z samego jedzenia, ponieważ znajduje się ona głównie w tłustych rybach, takich jak łosoś, tuńczyk i makrela (oraz w żywności wzbogaconej). Dlatego większość ludzi musi codziennie przyjmować suplement witaminy D w miesiącach jesiennych i zimowych, kiedy nasze ciała nie wytwarzają wystarczającej ilości witaminy D naturalnie ze światła słonecznego.

Kreatyna

Kreatyna jest naturalnie wytwarzana przez organizm z aminokwasów, głównie argininy, glicyny i metioniny. Pomaga dostarczać energię wszystkim komórkom ludzkiego ciała – zwłaszcza komórkom mięśniowym – poprzez zwiększenie nawodnienia komórek i zwiększenie zapasów paliwa w samych włóknach mięśniowych (trójgliceryd wewnątrzmięśniowy). Dzięki temu komórki te mogą pracować ciężej podczas krótkotrwałych zrywów o wysokiej intensywności (takich jak sprint czy podnoszenie ciężarów).

  • Znajdziesz tu ciekawe informacje na wszystkie tematy - zarówno te poważniejsze, jak i luźniejsze. Te, związane z pracą, biznesem i techniką, ale także dotyczące zdrowego życia, mody i hobby.

Random Posts

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*
*

osiem + 13 =