Jak zatroszczyć się o żołądek swojego pupila?

Zwierzęta domowe, to pełnoprawni członkowie rodzin, którzy wymagają odpowiedniej uwagi i troski ze strony swoich właścicieli. Dotyczy to, nie tylko codziennych zabaw czy wyprowadzania na spacer, ale przede wszystkim – sposobu żywienia. W jaki sposób dbać o dietę psa, żeby dostarczyć mu wszelkich niezbędnych substancji odżywczych i nie obciążać żołądka?

Karma sucha czy karma mokra?

Podstawowy wybór dotyczący sposobu karmienia psa, to oczywiście: żywienie domowe czy kupno gotowej karmy? W pierwszej sytuacji należy przygotować się na dłuższe spędzanie czasu w kuchni, a także konsultacje z weterynarzem. Karma gotowa, to zaś konieczność podjęcia kolejnej decyzji: sucha czy mokra? Najczęściej można spotkać się z karmieniem mieszanym: sucha karma jest bowiem bardziej sycąca i kaloryczna, mokra z kolei smaczniejsza i bardziej lekkostrawna. Jeśli więc pies ma problemy trawienne lub wrażliwy żołądek, najlepiej podawać mu jak najczęściej karmę mokrą, suchą stosować tylko uzupełniająco.

Bez sztucznych dodatków, jak najwięcej mięsa

Każda karma czy posiłek zwierzęcia musi być odpowiednio zbilansowany: pod względem energetycznym oraz zawartości witamin i minerałów. Wybór karmy nie może być też przypadkowy, musi ona posiadać w sobie jak najwięcej prawdziwego mięsa. Należy też koniecznie sprawdzić, czy nie ma w swoim składzie zbóż lub soi – nie są one wskazane dla psów z problemami trawiennymi. Dobrej jakości karma doda psu energii oraz sprawi, że będzie czuł się komfortowo i lekko. Takie gotowe dania można kupić np. na stronie: https://dogomarket.pl/karma_dla_psow_mokra. Każdy pies z pewnością doceni ich smak i jakość.

  • Znajdziesz tu ciekawe informacje na wszystkie tematy - zarówno te poważniejsze, jak i luźniejsze. Te, związane z pracą, biznesem i techniką, ale także dotyczące zdrowego życia, mody i hobby.

Random Posts

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*
*

2 × trzy =