Styl industrialny – na czym się opiera i najważniejsze cechy

Wygląd lokalu i budynku podkreśla styl preferowany przez użytkownika. W wielu wypadkach surowy i nawiązujący do obiektów przemysłowych układ detali architektonicznych może być celowym zabiegiem architekta wnętrz. Niezależnie czy będzie to obiekt po fabryce, czy nowo adaptowany budynek warto zastosować kilka pasujących do stylu industrialnego pomysłów. Należy korzystać z materiałów o wyraźnej strukturze dominujących w takich wnętrzach. Sprawdza się tam idealnie surowa cegła i stalowe legary lub słupy. Przy dużych powierzchniach warto używać materiałów rustykalnych takich jak cegła gotycka. Nieregularny kształt dodatkowo można podkreślić przez użycie oświetlenia przemysłowego. Dozwolone jest również łączenie cegieł z betonem architektonicznym oraz szkłem.

Wykończenia z materiałów ceramicznych

Cegła może być używana również do nietypowych realizacji. Tak wykonana gliniana podłoga dopełni industrialny zamysł projektanta. Materiał taki łatwo się obrabia, przez co można wykonać płynne przejścia pomiędzy innymi detalami. W stylu nawiązującym do wnętrz przemysłowych czerwony kolor uzyskiwany przez materiały ceramiczne po wypaleniu jest tłem dla innych elementów. Nawiązuje to również do prostoty i użycia konstrukcji stalowych i drewnianych pochodzących z odzysku lub wykończonych w sposób imitujący ich zużycie. Połączenie współczesnych udogodnień z surowymi materiałami to ciekawa alternatywa dla osób ceniących indywidualny styl. Duża swoboda w doborze detali wymaga jednak ciągłego sprawdzania i trzymania się wcześniej założonego kierunku prac.

  • Znajdziesz tu ciekawe informacje na wszystkie tematy - zarówno te poważniejsze, jak i luźniejsze. Te, związane z pracą, biznesem i techniką, ale także dotyczące zdrowego życia, mody i hobby.

Random Posts

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*
*

20 − czternaście =