Podstawowe zasady kręcenia filmów dronem

Obecnie popularność bezzałogowych statków powietrznych ciągle rośnie. Dron nie stanowi bowiem już tylko zwykłej, sterowanej pilotem zabawki. Wiele osób wykorzystuje te urządzenia do nagrywania imponujących filmów. Dlatego, jeśli i my chcielibyśmy spróbować swoich sił w tego typu produkcjach, warto zapoznać się z podstawowymi zasadami ich tworzenia.  

O czym powinniśmy pamiętać?

W celu nagrania dobrego filmu wideo za pomocą kamerki drona należy przede wszystkim zadbać o odpowiednią wysokość oraz prędkość lotu. Najlepiej jest poruszać się ok. 30 metrów nad ziemią z niewielką szybkością, co pozwoli nam na poprawne uchwycenie różnych elementów krajobrazu. Przydatną praktyką może okazać się również odbycie próbnego lotu bez filmowania, zanim przejdziemy do tworzenia wideo. Takie postępowanie zapewni nam niezbędne informacje o różnych przeszkodach jak np. słupy wysokiego napięcia, które możemy spotkać w danym miejscu. Dodatkowo mamy szansę upewnić się, że nasz dron w danym terenie nie będzie gubił zasięgu.

Innym aspektem, o którym należy pamiętać, jest trzymanie się jednego, obranego kierunku lotu. Wtedy unikamy niepotrzebnych szarpnięć kamerą zmniejszających atrakcyjność zrobionych przez nas materiałów. Trudno jest sobie wyobrazić robienie wysokiej jakości filmów bez odpowiedniego sprzętu. Dlatego warto, abyśmy zaopatrzyli się w niezawodne urządzenie ze specjalistycznego sklepu, jak np. https://www.drony.net/category/drony-dji-mavic-dji-dji-mini-2. Dron dobrej jakości oraz zachowanie zasad kręcenia filmów sprawią, że produkowanie naprawdę imponujących materiałów za pomocą tych urządzeń, będzie dla nas prawdziwą przyjemnością.

  • Znajdziesz tu ciekawe informacje na wszystkie tematy - zarówno te poważniejsze, jak i luźniejsze. Te, związane z pracą, biznesem i techniką, ale także dotyczące zdrowego życia, mody i hobby.

Random Posts

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*
*

piętnaście − siedem =