Jak dbać o yorka?

Yorki to bardzo piękne psy, których pielęgnacja oraz opieka wymaga sporo czasu oraz energii. Jest to związane przede wszystkim z wymagającą sierścią zwierzęcia. Wymaga ona regularnego rozczesywania za pomocą specjalistycznych przystosowanych do czesania zwierząt szczotek oraz niekiedy skracania sierści. Pielęgnacja powinna odbywać się za pomocą dedykowanych dla psów kosmetyków – ludzkie preparaty przeznaczone do mycia ciała czy włosów mogą zawierać wiele substancji drażniących oraz nieodpowiednich dla skóry i sierści zwierzęcia. Do kąpieli oraz pielęgnacji psów powinno się używać dostępnych w sklepach zoologicznych czy u weterynarza preparatów – szamponów oraz odżywek dla psów. Są one delikatne i nie naruszają bariery ochronnej skóry. Dzięki takim preparatom w pielęgnacji yorka, sierść psa będzie błyszcząca oraz w doskonałej kondycji. Jest to szczególnie ważne, jeśli sierść psa ma tendencję do kołtunienia się oraz w okresach wzmożonej wymiany sierści.

Opiekę nad yorkiem ułatwiają także inne akcesoria, które są dostępne na rynku i w sklepach. Znacznie wpływają one na prawidłową opiekę oraz poprawiają samopoczucie zwierzęcia. Mowa tutaj między innymi o schodkach ułatwiających dostanie się na kanapę czy fotel, torba dla yorka, która umożliwia transport zwierzęcia oraz spacery z nim oraz zabawkach. Bardzo ważną kwestią w opiece nad yorkiem jest zapewnienie mu optymalnej dozy ruchu oraz wrażeń – przede wszystkim za pomocą spacerów, ale również po prostu bawiąc się ze zwierzęciem.

  • Znajdziesz tu ciekawe informacje na wszystkie tematy - zarówno te poważniejsze, jak i luźniejsze. Te, związane z pracą, biznesem i techniką, ale także dotyczące zdrowego życia, mody i hobby.

Random Posts

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*
*

1 × trzy =