Ślub w stylu eko – czy jest to możliwe?

Ekologiczne wesela wyskakują na całym świecie, a pary robią wszystko, od używania papieru z recyklingu do wszystkich swoich zaproszeń, po wybieranie kwiatów, które będą trwać wiecznie. Jeśli planujesz zielony ślub, oto kilka wskazówek, jak to zrobić.

Co możesz zrobić?

Zaproszenia ślubne Eko to świetny sposób, aby pokazać swoim gościom, że Ty i Twój narzeczony dbacie o środowisko. Możesz również wybrać ekologiczne zaproszenia, jeśli chcesz złożyć oświadczenie o rodzaju ślubu, który planujesz i wartościach, które za nim stoją.

Rozważ użycie roślin zamiast kwiatów podczas dekorowania miejsca uroczystości lub dekoracji stołów. Rośliny nie potrzebują wody po ich posadzeniu i dodają wiele kolorów bez zajmowania miejsca na wysypiskach śmieci później w dół drogi! Możesz również spróbować użyć jedwabnych kwiatów zamiast prawdziwych, jeśli martwisz się o używanie zbyt dużej ilości wody podczas imprezy!

Używajcie biodegradowalnego konfetti zamiast plastikowego brokatu lub błyszczącego metalicznego konfetti podczas przyjęcia lub ceremonii. Jest to nie tylko lepsze dla środowiska, ale również może wyglądać równie ładnie jak tradycyjne konfetti!

Zorganizuj wieczorne przyjęcie, więc nie potrzebujesz świec na każdym stole (i unikaj używania jednorazowych talerzy i sztućców). Zapalanie świec jest jednym z największych czynników przyczyniających się do emisji dwutlenku węgla podczas imprez na świeżym powietrzu, więc jeśli to możliwe, wybierzcie wieczorne przyjęcie, aby zanieczyszczenie światłem było mniejsze!

  • Znajdziesz tu ciekawe informacje na wszystkie tematy - zarówno te poważniejsze, jak i luźniejsze. Te, związane z pracą, biznesem i techniką, ale także dotyczące zdrowego życia, mody i hobby.

Random Posts

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*
*

dwadzieścia + siedemnaście =