Spotkanie biznesowe – jak dobrze je zaplanować?

Spotkanie biznesowe jest szansą na zdobycie nowych klientów oraz rozwój współpracy z kontrahentami, a także w znacznym stopniu może przyczynić się do poprawy wizerunku firmy. Na tego typu zebraniach omawiane są bowiem ważne kwestie dotyczące m.in. dalszej współpracy, konkretnych celów i założeń, terminów realizacji poszczególnych zadań czy wysokości ich finansowania. Idealnym miejscem na zorganizowanie spotkania biznesowego jest przeznaczona do tego celu sala zwana konferencyjną. Jeśli chodzi o profesjonalnie zaaranżowane sale konferencyjne Poznań wynajem tych przestrzeni oferuje na najlepszych warunkach.

Liczy się każdy, nawet najdrobniejszy szczegół

Sposób organizacji spotkania biznesowego jest w ogromnej mierze uzależniony od jego celu oraz specyfiki danej branży. Inne oczekiwania będą miały bowiem osoby prowadzące negocjacje z kontrahentami, a zupełnie inne uczestnicy typowego spotkania integracyjnego. Mimo to można wskazać uniwersalne elementy, które należy brać pod uwagę w trakcie planowania tego typu wydarzenia.

Zaproszenie uczestników – co najmniej dwa tygodnie przed planowanym spotkaniem, najlepiej w formie pisemnej albo telefonicznej. Koniecznie trzeba poprosić gości o potwierdzenie udziału do konkretnej daty. Zaproszenie musi uwzględniać informacje o nas, osobach zaproszonych (oraz ich liczbie), temacie spotkania i jego formie, a także dokładnym miejscu i czasie.

Przygotowanie spotkania – na tym etapie niezbędne jest sporządzenie właściwych materiałów (w postaci ofert, raportów czy sprawozdań), wynajęcie sali konferencyjnej, przygotowanie agendy (listy poruszanych tematów i ich kolejności), wyznaczenie konkretnej osoby do sporządzania protokołu (notatek) oraz przygotowanie techniczne sali (sprzętów audiowizualnych, szatni itd.).

Jeśli zaproszeni przez nas kontrahenci przyjeżdżają z daleka, wówczas konieczne będzie również zarezerwowanie dla nich przytulnych pokoi w obiekcie o wysokim standardzie.Z przykładową ofertą można zapoznać się na https://www.donprestige.com/pokoje/apartamenty/.

 • Ponad Horyzont
  Znajdziesz tu ciekawe informacje na wszystkie tematy - zarówno te poważniejsze, jak i luźniejsze. Te, związane z pracą, biznesem i techniką, ale także dotyczące zdrowego życia, mody i hobby.

Random Posts

 • Jak wymienić okna?

  Wymiana okien to proces skomplikowany, wymagający użycia co najmniej kilku preparatów specjalistycznych, narzędzi do montażu, ale przede wszystkim fachowej wiedzy […]

 • Zalety spedycji międzynarodowej

  Korzystanie z dużych przedsiębiorstw zapewniających międzynarodowe procesy logistyczne niesie za sobą wiele zalet. Gdy niezbędna będzie renomowana spedycja międzynarodowa Warszawa, […]

 • Gdzie kupić lokalizatory?

  Opieka nad dziećmi powinna być priorytetem dla każdego rodzica, szczególnie kiedy wchodzi w okres pewnej samodzielności i musi liczyć tylko […]

 • Porządki w archiwum

  Prawidłowe zarządzanie dokumentacją firmową obejmuje dzisiaj nie tylko odpowiednie jej przechowywanie, ale również dbanie o to, by dokumenty niepotrzebne były […]

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*
*

2 × 3 =