Jak i w czym prać ubranka noworodka?

Skóra noworodka i małego dziecka jest niezwykle delikatna. Wiele rzeczy może spowodować wysypkę i uczulenie. Zaczynając od diety młodej mamy, po pylenie drzew, alergeny, kosmetyki używane do pielęgnacji, a także środki chemiczne do prania ubranek.

Rodzaje ubranek dla noworodka

Robiąc zakupy dla swojego maluszka, warto zaopatrzyć się w bodziaki z długim i krótkim rękawem. W pierwszych tygodniach życia, bardzo wygodne są te zapinane na napy, które ułatwiają ubieranie, gdyż nie trzeba ich wkładać przez głowę. Komfortowe w użytkowaniu są bezuciskowe półśpiochy. W pajacach dla niemowlaka, warto zwrócić uwagę czy są rozpinane w kroku, ułatwia to zmianę pieluszki. Ponadto śpiochy, kaftaniki, czapeczki, skarpetki, cieplejsze ubranko i oczywiście strój dostosowany do pory roku.

Produkty do prania

Proszki, płyny do prania i płukania dla noworodków i dzieci, są tworzone z myślą o nich. Do ich produkcji używane są jak najbardziej neutralne składniki, które nie powinny uczulać skóry. Można także używać do prania płatków mydlanych lub zupełnie naturalnych łupin z orzechów. Wybierając ubranka dla niemowlaka, warto zwrócić uwagę nie tylko na funkcjonalność, ale również na materiał wykonania, a przed praniem na metki i parametry tam zawarte.

  • Znajdziesz tu ciekawe informacje na wszystkie tematy - zarówno te poważniejsze, jak i luźniejsze. Te, związane z pracą, biznesem i techniką, ale także dotyczące zdrowego życia, mody i hobby.

Random Posts

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*
*

1 × cztery =