Jak dbać o koszulkę z nadrukiem?

Koszulki z nadrukami w swojej szafie ma chyba każdy. Zakładają je zarówno kobiety jak i mężczyźni. Są efektowne, a za ich pomocą można wyrażać np. swoje przekonania. Aby jednak długo cieszyły oko, trzeba o nie dbać w odpowiedni sposób.

Przede wszystkim należy pamiętać o tym żeby ściśle przestrzegać zaleceń producenta, umieszczanych na metkach. Chociaż poszczególne koszulki mogą różnić się między sobą rodzajem nadruku, w większości przypadków zalecenia są podobne. Koszulki z nadrukiem powinno prać się na lewej stronie, najlepiej ręcznie. Jeżeli jesteśmy posiadaczami w miarę nowoczesnej pralki, która ma program prania delikatnego lub ręcznego, można odzież wrzucić do bębna. Należy przy tym pamiętać, aby ustawić temperaturę prania nie wyższą niż 40 stopni Celsjusza. Niemal wszystkie współczesne proszki i detergenty dobrze się rozpuszczają i piorą nawet w niższych temperaturach. Ustawienie zbyt wysokiej temperatury prania może sprawić, że nadruk wyblaknie. W przypadku, kiedy zależy nam wyłącznie na odświeżeniu koszulek, w zupełności wystarczy włączyć pralkę na krótki cykl i ustawić temperaturę na 30 stopni Celsjusza. Oczywiście, trzeba pamiętać także o sortowaniu kolorów i nie mieszaniu koszulek jasnych z ciemnymi.

Jeśli chodzi o suszenie koszulek z nadrukiem, najlepiej robić to z pominięciem suszarek bębnowych, ponieważ gorące powietrze niekorzystnie wpływa zarówno na tkaninę, jak i grafikę. W zależności od zastosowanej metody nadruku, motyw wskutek działania gorącego powietrza może popękać lub ulec pomarszczeniu, a sama koszulka może zmienić kształt, rozciągając się lub kurcząc.

Na żywotność koszulek z nadrukiem w dużym stopniu wpływa również sposób prasowania. Najważniejsze, aby prasować zawsze na lewej stronie i nie nastawiać zbyt wysokiej temperatury na żelazku. Najlepsze efekty daje prasowanie przy użyciu pary. Dzięki parze, możliwe jest szybsze prasowanie przy niższej temperaturze. Należy pamiętać, że zbyt gorące żelazko może doprowadzić do nieodwracalnego zniszczenia wzoru.

  • Znajdziesz tu ciekawe informacje na wszystkie tematy - zarówno te poważniejsze, jak i luźniejsze. Te, związane z pracą, biznesem i techniką, ale także dotyczące zdrowego życia, mody i hobby.

Random Posts

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*
*

pięć × dwa =