Rodzaje materacy dostępne na rynku

Materac to podstawa zdrowego i komfortowego snu. Warto w niego zainwestować, zwłaszcza że produkt dobrej jakości posłuży nawet kilkanaście lat i przełoży się na tysiące spokojnych nocy bez obciążania kręgosłupa. Z materacami do spania jest tak, że  jednak bardzo różne. Jak zatem wybrać najlepsze?

Materace piankowe

Produkty wykonane z tworzyw sztucznych nie zawsze są postrzegane jako wartościowe. A jednak to właśnie wysoko elastyczne materace są obecnie uznawane za najwygodniejsze oraz najzdrowsze dla człowieka. Wiele zależy tu jednak od rodzaju pianki, jakiej użyto w danym modelu. Materace piankowe z górnej półki są antyalergiczne i łatwo dopasowują się do kształtów ciała. Polecane są dzieciom już od pierwszych chwil ich życia, a także między innymi dorosłym użytkownikom wypoczywającym przez większość nocy na boku.

Materace kieszeniowe

Ich najnowszą odmianą są materace bonellowe. Dawniej sprężyny w materacu były ze sobą połączone bezpośrednio, dzisiaj zamyka się je w specjalnych kieszeniach. Dzięki temu pracują niezależnie i zapewniają większą wygodę snu. Wybierając dobrej jakości bonellowy materac 80×200, użytkownik nawet nie odczuje, że śpi na dosyć wąskim łóżku. Przyjmuje się, że dla pełnego komfortu materac jednoosobowy powinien mieć szerokość co najmniej 90 cm.

Posiadacze niewielkich sypialni muszą jednak czasami chodzić na kompromisy. Wówczas mniejsze łóżko warto zrekompensować sobie lepszym materacem. Wracając do tych kieszeniowych, to są one cenione chociażby przez osoby najczęściej śpiące na plecach.

  • Znajdziesz tu ciekawe informacje na wszystkie tematy - zarówno te poważniejsze, jak i luźniejsze. Te, związane z pracą, biznesem i techniką, ale także dotyczące zdrowego życia, mody i hobby.

Random Posts

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*
*

czternaście − 7 =