Ciepła woda w domu jednorodzinnym – jakie urządzenia są ważne

W domach jednorodzinnych, gdzie za ogrzewanie odpowiada kocioł centralnego ogrzewania, na przykład piec na ekogroszek, problemem może być uzyskanie ciepłej wody użytkowej bez konieczności zasilania kaloryferów. Jak można rozwiązać ten problem?

Podgrzewacze wody użytkowej

Aby nie było konieczności uruchamiania pieca opałowego, można niezależnie zastosować podgrzewacz wody, który na bieżąco dostarczy ciepłą wodę do kranu lub kabiny prysznicowej. Jednym z rozwiązań jest gazowy podgrzewacz na propan butan. To rozwiązanie może zainteresować tych, których posesja nie jest podłączona do sieci gazu ziemnego. Wystarczy mieć butlę, taką samą jak zasilana jest kuchenka gazowa. Inną możliwość daje ogrzewacz przepływowy elektryczny, który można zainstalować bezpośrednio przy kranie lub w szafce pod umywalką.

Magazynowanie wody

Dla tych, którzy są zainteresowani dostępem do ciepłej wody użytkowej o stałej temperaturze (w przypadku ogrzewaczy przepływowych jest to trudne do uzyskania) ciekawą propozycją może być zasobnik wody użytkowej. Tego rodzaju urządzenie można zastosować w instalacjach grzewczych różnego typu. Niektóre zasobniki są przystosowane do współpracy z kotłem gazowym, inne są wyposażone w wężownicę i mogą współdziałać na przykład z kotłem węglowym. Jeszcze inne są produkowane z myślą o magazynowaniu ciepłej wody użytkowej uzyskanej z systemów solarnych. Zasobniki są szczególnie polecane do mniejszych rodzin, gdzie nie jest potrzebna jednorazowo duża ilość wody. Ucieszą też rodzinę z małym dzieckiem, gdzie zachowanie stałej temperatury podczas kąpieli jest niezwykle ważne.

  • Znajdziesz tu ciekawe informacje na wszystkie tematy - zarówno te poważniejsze, jak i luźniejsze. Te, związane z pracą, biznesem i techniką, ale także dotyczące zdrowego życia, mody i hobby.

Random Posts

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*
*

piętnaście + 19 =