W jakich pomieszczeniach sprawdzą się rolety, a gdzie zasłony

Wiele osób zastanawia się, czy lepszym wyborem do domu będą zasłony, czy też może rolety. Dobrze jest jednak zastosować obie te rzeczy u siebie w domu. Warto jednak przeanalizować, w których pomieszczeniach powinny się one znaleźć.

Gdzie najbardziej pasują zasłony?

Najpierw warto wziąć pod uwagę zasłony. Pasują one przede wszystkim do pomieszczeń, w których zależy nam na przytulności. Sprawdzą się zatem w sypialni, w pokoju dziecka czy też w pokoju gościnnym. Warto umieścić je w pomieszczeniach, w których nie spędza się całych dni, ponieważ mogą nie dawać  dostatecznego cienia.

Dobrze również, by te wnętrza nie miały bezpośredniego wyjścia przykładowo na ulicę. Przez cienką zasłonę mogłoby być wiele widać, a nikt nie lubi odsłaniać swojej prywatności. Można pokusić się również przykładowo o zasłony czerwone, jednak czasem nawet ciemny kolor nie gwarantuje nam całkowitej intymności.

Natomiast w pomieszczeniach takich jak salon czy kuchnia, w których przebywamy stosunkowo często, sprawdzą się rolety dzień noc w kasecie. Dają one bowiem nam pełne zacienienie, poczucie komfortu. Bardzo ładnie wyglądają, świetnie komponują się z dość dużymi pomieszczeniami. Takie rolety oczywiście występują w różnej kolorystyce, są także różne modele.

Warto zainwestować w taki, który swoim stylem najbardziej będzie pasował do całości danego pomieszczenia. W całym domu jednak powinny być one jednakowe, by nie zatracić jedności stylu domu. Ważne jest także to, by inwestować w trwałe i dobrej jakości produkty.

 • Ponad Horyzont
  Znajdziesz tu ciekawe informacje na wszystkie tematy - zarówno te poważniejsze, jak i luźniejsze. Te, związane z pracą, biznesem i techniką, ale także dotyczące zdrowego życia, mody i hobby.

Random Posts

 • Rodzaje narożników

  Narożniki jest meblem, które obecnie coraz częściej wybieramy podczas urządzania salonu. Na dobrą sprawę podczas wyboru wielu ludzi po prostu […]

 • Jak chronić dom przed owadami?

  Owady oraz inne insekty to duży problem, który nasila się zwłaszcza w sezonie letnim. Nikt nie lubi, kiedy w nocy […]

 • Praca na budowie – jaka odzież jest wymagana?

  Praca na budowie wymaga założenia odpowiedniej odzieży, która jednocześnie będzie chronić, a z drugiej strony nie przeszkadzać w wykonywaniu pracy, […]

 • Jaki system odpływowy wybrać?

  Wybór odpowiedniego systemu odpływowego może zająć nam sporo czasu, zwłaszcza jeżeli nie weźmiemy pod uwagę paru istotnych czynników. Głównym zadaniem […]

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*
*

3 × 3 =