Przy użyciu jakich środków można utrzymać urządzenia klimatyzacyjne w pełnej czystości

Klimatyzacja to system, który przydaje się w każdym domu jednorodzinnym, biurze, lokalu handlowym czy zakładzie przemysłowym. Służy bowiem do zapewniania optymalnego komfortu znajdującym się wewnątrz osobom – poprzez stałą wymianę powietrza oraz kontrolowanie poziomu jego temperatury i wilgotności. Jej sprawne działanie jest jednak uzależnione od regularnego czyszczenia z brudu. Należy to robić wyłącznie z wykorzystaniem dedykowanych preparatów, tak aby ograniczyć ryzyko uszkodzenia wrażliwych komponentów. 

Sama woda z pewnością nie wystarczy

Zanieczyszczona klimatyzacja stanowi zagrożenie dla ludzi, ponieważ rozsiewa szkodliwe dla zdrowia bakterie i inne drobnoustroje. Poza tym nagromadzony w niej brud może spowodować poważną awarię, która pociągnie za sobą konieczność kosztownej naprawy. Dlatego też zaleca się systematyczne czyszczenie omawianego systemu. Jeśli chodzi o kurz i delikatne zanieczyszczenia zlokalizowane bezpośrednio przy wlocie i wylocie powietrza, to najlepiej zmywać je za pomocą miękkiej ściereczki nasączonej w wodzie z odrobiną płynu do naczyń. Nie wolno natomiast stosować żadnych rozpuszczalników czy proszków polerujących, bo zawarte w nich substancje mogą łatwo przedostać się do dróg oddechowych człowieka, siejąc w nich spustoszenie. Z kolei filtr elektrostatyczny należy czyścić odkurzaczem oraz łagodnym środkiem bakteriobójczym o neutralnym odczynie. Na koniec pozostają jeszcze takie elementy, jak skraplacz i parownik. Wymagają one użycia gotowego preparatu opartego wyłącznie na składnikach nietoksycznych i w pełni biodegradowalnych (wystarczy go nanieść na daną powierzchnię i odczekać 5 minut). Taki produkt posiada w ofercie m.in. taki sklep online jak https://airok.pl/.

  • Znajdziesz tu ciekawe informacje na wszystkie tematy - zarówno te poważniejsze, jak i luźniejsze. Te, związane z pracą, biznesem i techniką, ale także dotyczące zdrowego życia, mody i hobby.

Random Posts

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*
*

9 + sześć =