Jak zadbać o swój komfort termiczny podczas uprawiania sportów zimowych?

Uwielbiasz zimowe szaleństwo na stokach? A może dopiero chcesz nauczyć się jazdy na snowboardzie? To sport, który kojarzy się z młodzieżą, ale jest też coraz chętniej trenowany przez osoby w różnym wieku. Sprawdź jak odpowiednio przygotować się do uprawiania tej dyscypliny.

Cel: nie zmarznąć i nie spocić się

Sporty zimowe wymagają odpowiedniego zabezpieczenia ciała przed specyficznymi warunkami pogodowymi panującymi na stokach narciarskich. Jest to: stosunkowo niska temperatura, intensywne opady śniegu, wiatr oraz silne promienie słońca. Odzież powinna z jednej strony ogrzewać ciało oraz zapewniać odpowiednią izolację termiczną, z drugiej nie może powodować przegrzania oraz pocenia. Ubrania dedykowane sportom zimowym, z uwagi na te specyficzne potrzeby, są wykonane ze specjalnych materiałów, dzięki którym poczujesz się komfortowo nawet podczas najbardziej mroźnych dni oraz przez długie godziny spędzone na stoku.

Nowoczesny design nie przeszkodzi

Elementy odzieży snowboardowej, które należy posiadać, to bielizna termoaktywna, nieprzemakalne spodnie, rękawice, kask oraz oczywiście bluza – np. jedna z tych: https://gagaboo.com/bluzy-snowboardowe. Bluza snowboardowa powinna być wodoodporna i nieprzemakalna, a także odpowiednio duża. Zbyt opięta krępowałaby ruchy, co uniemożliwiłoby komfortowe uprawianie sportu. Poza tym musi też być dość długa, tzn. zakrywać pośladki. Pożądanym elementem w takiej bluzie jest też kaptur oraz specjalna maska, przypominająca kominiarkę. Nie zaszkodzi także, żeby wszystkie elementy odzieży posiadały nowoczesny design.

  • Znajdziesz tu ciekawe informacje na wszystkie tematy - zarówno te poważniejsze, jak i luźniejsze. Te, związane z pracą, biznesem i techniką, ale także dotyczące zdrowego życia, mody i hobby.

Random Posts

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*
*

trzy × 2 =