Leczenie nadpotliwości – jakie są metody?

Nadpotliwość to termin medyczny oznaczający nadmierne pocenie się. Może ona występować w różnych miejscach na ciele i może być albo uogólniona albo zlokalizowana.

Istnieje kilka metod leczenia nadpotliwości, ale oto najczęstsze z nich:

Antyperspiranty

Antyperspiranty zawierają sole aluminium i pomagają zmniejszyć pocenie się poprzez blokowanie gruczołów potowych. Są one dobrą opcją leczenia nadpotliwości, jeśli masz silne pocenie się tylko w niektórych momentach. Antyperspiranty należy stosować przed snem i rano zmywać pod prysznicem. W ten sposób zatrzymasz nadmierne pocenie się na noc, ale w ciągu dnia możesz się jeszcze trochę spocić.

Miejscowo stosowany glikopirrolat

Miejscowy glikopirrolat jest lekiem na receptę, który pomaga kontrolować nadmierne pocenie się poprzez blokowanie receptorów w mózgu, które wywołują pocenie się. Jest on zwykle stosowany razem z antyperspirantami, ponieważ ma łagodne skutki uboczne, takie jak ból głowy lub nudności, jeśli jest przyjmowany samodzielnie.

Zastrzyki z botoksu

Zastrzyki z botoksu to kolejna metoda leczenia nadpotliwości poprzez blokowanie receptorów, które wyzwalają nadmierne pocenie się. Procedura polega na wstrzyknięciu toksyny botulinowej typu A w dotknięte obszary (dłonie, stopy lub pachy). Wyniki utrzymują się przez około 6 miesięcy po każdym wstrzyknięciu. Jeśli chcesz skorzystać z takiego rozwiązania, to koniecznie sprawdź witrynę internetową, aby poznać szczegóły: https://centrumkierach.pl/leczenie-nadpotliwosci/.

  • Znajdziesz tu ciekawe informacje na wszystkie tematy - zarówno te poważniejsze, jak i luźniejsze. Te, związane z pracą, biznesem i techniką, ale także dotyczące zdrowego życia, mody i hobby.

Random Posts

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*
*

2 × 3 =