Bezdech senny – czy zagraża życiu?

Bezdech senny zalicza się do poważnych chorób. Objawia się poprzez utrudnione oddychanie podczas snu. Z badań wynika, że może on być bardzo niebezpieczny nie tylko dla zdrowia, ale także życia człowieka. Ta przypadłość występuje wyłącznie u osób, które chrapią. Pojawia się wtedy, gdy ktoś śpi. Nie ma tu znaczenia pora. Może wystąpić podczas snu nocnego lub też w czasie popołudniowej drzemki.

Przypadłość, której nie można lekceważyć

Podczas rozmowy na ten temat wiele osób się zastanawia – bezdech senny co to właściwie jest? Ten rodzaj przypadłości określa się mianem zaburzenia polegającego na zapadaniu się górnych dróg oddechowych, co powoduje utrudniony przepływ powietrza zarówno do płuc jak i jego powrót. To powoduje, przerwy w oddychaniu. Im bardziej bezdech się pogłębia, tym następuje większe niedotlenienie organizmu. W ten sposób zaczyna się reakcja nazywana walką o tlen. Zazwyczaj dochodzi wówczas do przebudzenia i dzięki temu można zaczerpnąć odpowiednią ilość powietrza. Można wówczas z powrotem zasnąć, ale problemy mogą szybko powrócić. Bezdech powoduje niedotlenienie organizmu, przez co może pojawić się nadciśnienie tętnicze. Czasami rozwijają się w ten sposób choroby niedokrwienia serca. Ale istnieje też ryzyko udaru mózgu.

  • Znajdziesz tu ciekawe informacje na wszystkie tematy - zarówno te poważniejsze, jak i luźniejsze. Te, związane z pracą, biznesem i techniką, ale także dotyczące zdrowego życia, mody i hobby.

Random Posts

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*
*

szesnaście + jeden =