W jaki sposób można rozpoznawać choroby u zwierząt?

Właściciele zwierząt wykazują coraz większą troskę o swoje pupile. Oprócz zakupu odpowiednich akcesoriów czy karm, wiele osób zabiera także podopiecznych na regularne badania. Z tego powodu, weterynaria w ostatnich latach poczyniła spore postępy. Istnieje bowiem mnóstwo sposobów diagnostyki chorób, na które mogą cierpieć zwierzęta.

W laboratorium

Podobnie jak my, nasze zwierzęta są narażone na różne schorzenia. Wiele z tych dolegliwości jest wywoływanych przez inne organizmy takie jak np. pasożytnicze stawonogi. Wówczas możemy mówić o tzw. chorobach transmisyjnych, czyli grupie infekcji pasożytniczych lub zakaźnych. Jednym z najpopularniejszych sposobów diagnostyki są badania mikroskopowe. W tym przypadku jako materiał najczęściej wykorzystuje się krew, płyn mózgowo-rdzeniowy, maź stawową oraz kał. Rodzaj użytej substancji zależy jednak ściśle od patogenu, który zaatakował organizm zwierzęcia. Kolejna metoda rozpoznawania dolegliwości naszych pupili to badania mikrobiologiczne. Tutaj specjaliści wykorzystują hodowle bakterii lub innych organizmów, żeby wykryć konkretne schorzenie. Pobrany materiał posiewa się na specjalne podłoże, po czym porównuje się je z wyhodowanymi wcześniej koloniami. Dzięki temu mamy możliwość dokładnie określić rodzaj mikroorganizmu, który wywołał objawy. Wszystkie badania wymagają jednak odpowiedniego wyposażenia. Oprócz profesjonalnego sprzętu niezbędne okażą się także odczynniki takie jak te dostępne pod adresem https://www.argenta.com.pl/Diagnostyka-weterynaryjna/Analityka-ogolna. Tym sposobem możemy precyzyjnie zdiagnozować chorobę, na którą cierpi zwierzę. 

  • Znajdziesz tu ciekawe informacje na wszystkie tematy - zarówno te poważniejsze, jak i luźniejsze. Te, związane z pracą, biznesem i techniką, ale także dotyczące zdrowego życia, mody i hobby.

Random Posts

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*
*

15 − 9 =