Funkcjonalne i komfortowe mieszkanie dla osoby niepełnosprawnej – co takiego można w nim zastosować?

Osoby niepełnosprawne i starsze mogą mieć problem z przemieszczaniem się po domu, jak i swobodnym korzystaniu z jego wyposażenia. Szczególnym zagrożeniem mogą być pomieszczenia z płytkami – ich śliska powierzchnia wpływa na ryzyko upadku i uszkodzenia ciała, a w konsekwencji poważne problemy zdrowotne. Aby uniknąć ryzykownych sytuacji, warto zadbać o odpowiednie wyposażenie łazienki, wybierając specjalne uchwyty dostępne na witrynie internetowej poszczególnego sklepu: https://almach.pl/sklep/kategoria-produktu/lazienka-i-toaleta/uchwyty-lazienkowe/.

Gwarancja bezpieczeństwa podczas kąpieli

Akcesoria łazienkowe zostały zaprojektowane specjalnie z myślą o stosowaniu w środowisku wilgotnym. Są odporne na działanie wody, pary wodnej, a także wyższych temperatur, które stanowią zagrożenie dla starszych osób i ich bezpieczeństwa. Odpowiednio zamontowane uchwyty zapewniają stabilność i podparcie podczas wykonywania czynności higieniczno- pielęgnacyjnych, umożliwiając chorym większą swobodę oraz samodzielność. Ograniczają ryzyko poślizgnięcia, upadku i ułatwiają utrzymanie równowagi. Dostępne są ich różne rodzaje, dzięki czemu można dopasować ich rodzaj do aktualnych potrzeb i zakresu sprawności pacjenta.

  • Znajdziesz tu ciekawe informacje na wszystkie tematy - zarówno te poważniejsze, jak i luźniejsze. Te, związane z pracą, biznesem i techniką, ale także dotyczące zdrowego życia, mody i hobby.

Random Posts

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*
*

dwa × 3 =