Kto pomaga starszym osobom z ich zdrowiem?

/
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Z wiekiem wyzwania zdrowotne i zagrożenia mogą być coraz większe. Zwiększa się ryzyko upadku, a zmniejsza się mobilność. Możesz także cierpieć na choroby przewlekłe lub mieć inne problemy zdrowotne, którymi trzeba dobrze zarządzać.

Członkowie rodziny często odgrywają ważną rolę w pomaganiu starszym osobom w ich potrzebach zdrowotnych. Jednak niektóre rodziny stają przed wyzwaniem, jakim jest opieka nad starzejącą się bliską osobą. Mogą nie być w stanie poświęcić wystarczająco dużo czasu lub środków, aby zaspokoić potrzeby bliskiej osoby. W związku z tym, ktoś inny może potrzebować pomocy.

Kto pomaga osobom starszym w utrzymaniu zdrowia?

Pomocnicy domowi

Pomocnicy opieki domowej pomaga seniorom z codziennych zadań, takich jak kąpiel, ubieranie, gotowanie i sprzątanie. Pracownicy ci mogą również zapewnić transport i towarzystwo dla słabych seniorów, którzy nie mają rodziny w pobliżu lub którzy mieszkają samotnie. Niektórzy domowi pomocnicy medyczni pracują dla agencji, podczas gdy inni pracują bezpośrednio dla klienta.

Lekarz geriatra

Lekarz geriatra jest lekarzem, który specjalizuje się w leczeniu starszych pacjentów. Lekarze geriatrzy są przeszkoleni w leczeniu zarówno ostrych i przewlekłych warunków, które wpływają na starszych dorosłych, takich jak choroby serca, zapalenie stawów i cukrzyca. Mają również specyficzne szkolenie w leczeniu problemów zdrowotnych związanych ze starzeniem się, takich jak choroba Alzheimera. Dobrego lekarza geriatrę znajdziesz wchodząc na podaną stronę https://geriamed.lublin.pl/dom-opieki-lekarz-geriatra/.

Pomocnicy domowej opieki zdrowotnej

Pracownicy ci są wyszkolonymi pielęgniarkami, które wykonują zadania medyczne, takie jak wykonywanie odczytów ciśnienia krwi, podawanie leków i monitorowanie parametrów życiowych, takich jak przyrost lub utrata wagi. Pomagają również pacjentom w ćwiczeniach mających na celu poprawę siły i zakresu ruchu – ważnych czynników zapobiegających upadkom wśród starszych osób – jak również zapewniają wsparcie psychologiczne dla pacjentów i rodzin.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Ostatnie wpisy
Rekomendowane
Niebanalne dodatki, które wzbogacą naszą stylizację
Niebanalne dodatki, które wzbogacą naszą stylizację
Właściwie dobrana biżuteria wzbogaca i uatrakcyjnia każdą stylizację. Oryginalne kolczyki czy niebanalny wisiorek mogą sprawić, że nawet codzienny strój będzie […]
Wzorzyste czy jednolite – jakie firany wybrać?
Wzorzyste czy jednolite – jakie firany wybrać?
Firany to jedne z podstawowych elementów dekoracyjnych, służących do zakrywania okien w celu ochrony wnętrza przed światłem słonecznym oraz wścibskim […]
Jakie zalety przemawiają za zakupem węgla w ramach opału?
Jakie zalety przemawiają za zakupem węgla w ramach opału?
Węgiel jest obecnie bardzo niedocenianym rodzajem opału. Pomimo kilku wad ma on liczne zalety, powodujące, że kotły używające tego surowca, […]