Kto pomaga starszym osobom z ich zdrowiem?

/
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Z wiekiem wyzwania zdrowotne i zagrożenia mogą być coraz większe. Zwiększa się ryzyko upadku, a zmniejsza się mobilność. Możesz także cierpieć na choroby przewlekłe lub mieć inne problemy zdrowotne, którymi trzeba dobrze zarządzać.

Członkowie rodziny często odgrywają ważną rolę w pomaganiu starszym osobom w ich potrzebach zdrowotnych. Jednak niektóre rodziny stają przed wyzwaniem, jakim jest opieka nad starzejącą się bliską osobą. Mogą nie być w stanie poświęcić wystarczająco dużo czasu lub środków, aby zaspokoić potrzeby bliskiej osoby. W związku z tym, ktoś inny może potrzebować pomocy.

Kto pomaga osobom starszym w utrzymaniu zdrowia?

Pomocnicy domowi

Pomocnicy opieki domowej pomaga seniorom z codziennych zadań, takich jak kąpiel, ubieranie, gotowanie i sprzątanie. Pracownicy ci mogą również zapewnić transport i towarzystwo dla słabych seniorów, którzy nie mają rodziny w pobliżu lub którzy mieszkają samotnie. Niektórzy domowi pomocnicy medyczni pracują dla agencji, podczas gdy inni pracują bezpośrednio dla klienta.

Lekarz geriatra

Lekarz geriatra jest lekarzem, który specjalizuje się w leczeniu starszych pacjentów. Lekarze geriatrzy są przeszkoleni w leczeniu zarówno ostrych i przewlekłych warunków, które wpływają na starszych dorosłych, takich jak choroby serca, zapalenie stawów i cukrzyca. Mają również specyficzne szkolenie w leczeniu problemów zdrowotnych związanych ze starzeniem się, takich jak choroba Alzheimera. Dobrego lekarza geriatrę znajdziesz wchodząc na podaną stronę https://geriamed.lublin.pl/dom-opieki-lekarz-geriatra/.

Pomocnicy domowej opieki zdrowotnej

Pracownicy ci są wyszkolonymi pielęgniarkami, które wykonują zadania medyczne, takie jak wykonywanie odczytów ciśnienia krwi, podawanie leków i monitorowanie parametrów życiowych, takich jak przyrost lub utrata wagi. Pomagają również pacjentom w ćwiczeniach mających na celu poprawę siły i zakresu ruchu – ważnych czynników zapobiegających upadkom wśród starszych osób – jak również zapewniają wsparcie psychologiczne dla pacjentów i rodzin.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Ostatnie wpisy
Rekomendowane
Czego powinniśmy oczekiwać od dobrego salonu fryzjerskiego?
Czego powinniśmy oczekiwać od dobrego salonu fryzjerskiego?
Dobry salon fryzjerski zaoferuje Ci nie tylko szeroki zakres usług, ale także przyjazne, gościnne środowisko. Od strzyżenia i koloryzacji po […]
Jak wybrać dobrą kurtkę damską na zimę ?
Jak wybrać dobrą kurtkę damską na zimę ?
Posiadanie zimowej damskiej kurtki jest niezbędne w krajach, w których zimy potrafią być bardzo mroźne. Dlatego w Polsce można zauważyć […]
W jakim celu jest wykonywany rezonans magnetyczny?
W jakim celu jest wykonywany rezonans magnetyczny?
Rezonans magnetyczny to jedna z technik diagnostyki obrazowej stosowana w diagnostyce wielu chorób. Wykorzystuje on właściwości magnetyczne cząsteczek wody, które […]