Gdzie montuje się oświetlenie ledowe?

Stylowy salon

Technologia led z każdym rokiem coraz bardziej zyskuje na popularności. Do najważniejszych czynników wpływających na jej dynamiczny rozwój zaliczyć należy niskie koszty wytworzenia diod, ich energooszczędność, a także długi okres żywotności. Nie bez znaczenia jest również fakt, że diody led dostępne są w formie tradycyjnych żarówek, modułów, a także taśm. Łatwość montażu i wprowadzenia modyfikacji pozwala na tworzenie wielu interesujących efektów świetlnych.

Jeśli chodzi o domowy salon, oświetlenie to można zamontować do tradycyjnej lampy sufitowej. Dobrej jakości żarówka led zamontowana w lampie sufitowej będzie emitować ciepłe światło o barwie zbliżonej do światła naturalnego. W związku z tym, że pojedyncza żarówka diodowa zużywa niewiele energii, warto zdecydować się na wzbogacenie salonu o dodatkowe oświetlenie punktowe w postaci kinkietu lub lampy stojącej.

Osoby szukające nowoczesnych rozwiązań powinny zdecydować się na panel sufitowy podświetlany taśmami led. Produkty te mogą być także z powodzeniem wykorzystywane do podświetlania półek lub  mebli. Niezwykle efektownie wyglądają również szklane stoliki kawowe z wbudowanymi diodami. Hitem w ostatnim czasie są żyrandole światłowodowe, które sprawdzają się zwłaszcza w dużych i wysokich pomieszczeniach.

Nowoczesna kuchnia i łazienka

Oświetlenie ledowe znajduje również zastosowanie w lampach kuchennych i łazienkowych. Zarówno w jednych, jak i drugich pomieszczeniach powszechnie stosuje się punktowe reflektory wyposażone w diody led. W zależności od wystroju wnętrz mogą świecić barwą ciepłą lub zimną. W związku z tym, że barwa ciepła jest zbliżona do naturalnego światła słonecznego, dobrze odzwierciedla kolory, przez co pozwala łatwiej określić np. wygląd przygotowywanej potrawy.

Zimne światło o charakterystycznym niebieskim zabarwieniu lepiej sprawdza się jako element dekoracyjny. W przypadku kuchni dużą popularnością cieszą się taśmy led umieszczone w aluminiowych profilach i zamocowane do krawędzi łączącej szafkę kuchenną ze ścianą. Zapewniają ładne, równomierne podświetlenie całego blatu kuchennego.

Ciekawym rozwiązaniem stosowanym przez niektórych producentów mebli kuchennych są szafki wyposażone w przeszklone i podświetlone dno. Tego rodzaju oświetlenie ma charakter dekoracyjny, może być także wykorzystywane do oświetlania przestrzeni roboczej na blacie. W przypadku mebli kuchennych standardem stały się szafki w diodami led, które zapalają się po otwarciu. Na https://elektromag.pl/pl/c/Lampy-kuchenne/97 można znaleźć inne ciekawe modele oświetlenia kuchennego. 

Jeśli chodzi o łazienki, coraz więcej osób decyduje się na zastosowanie krawędziowego oświetlenia sufitu. Tego rodzaju rozwiązanie tworzy ciekawy efekt dekoracyjny. Dobrym pomysłem jest również zakup lustra wyposażonego w diody. Osoby, które szukają tańszych, lecz równie efektownych rozwiązań mogą zamówić zwykłe lustro u szklarza, a następnie przykleić wokół jego obramowania taśmę led. Po uruchomieniu taśmy otrzymuje się lustro otoczone delikatną i stylową poświatą.

Pragnąc uzyskać niezwykły efekt świetlny, warto zdecydować się na montaż oświetlenia ledowego w fugach. Świecące fugi prezentują się niezwykle efektownie i stanowią interesujący element dekoracyjny. Decydując się na montaż oświetlenia led w łazience, trzeba zwrócić dużą uwagę na bezpieczeństwo instalacji. W celu zabezpieczenia użytkownika przed porażeniem prądem zaleca się stosowanie zasilaczy, które obniżają napięcie całego układu.

Efektowny ogród

Charakterystyczną cechą światła led jest to, że nie emituje ono ultrafioletu, jak tradycyjne żarówki. Oznacza to, że ćmy, komary, muchy czy inne owady trzymają się od niego z daleka. Jest to niezwykle ważna cecha, która sprawia, że oświetlenie diodowe znakomicie sprawdza się w ogrodach. Przykładowo plafony zewnętrzne led wyposażone w hermetycznie zamkniętą obudowę można z powodzeniem wykorzystywać do oświetlania tarasu lub ogrodowej altany. Za pomocą małych lampek solarnych lub sieciowych można ozdobić alejki, ścieżki lub podjazdy. Technologia led bardzo często montowana w fontannach, oczkach wodnych oraz obiektach małej architektury.

  • Znajdziesz tu ciekawe informacje na wszystkie tematy - zarówno te poważniejsze, jak i luźniejsze. Te, związane z pracą, biznesem i techniką, ale także dotyczące zdrowego życia, mody i hobby.

Random Posts

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*
*

dwa × 4 =