Kolorowe powitanie nowego roku – jak je zorganizować?

Sylwestrowa noc jest dla większości z nas magicznym czasem. Stanowi bowiem pożegnanie starego roku i powitanie nadchodzącego, zwiastując nadzieję na nowe, być może znacznie lepsze dni. Jest to również znakomita okazja do podsumowań i snucia planów na przyszłość. Popularnym sposobem na spędzanie tej nocy jest organizacja szampańskiej imprezy. Warto udekorować pokój oraz stół sylwestrowy, przyrządzić smaczne potrawy i przekąski, a także zadbać o taneczną muzykę i oryginalne zabawy. 

Dekoracje odgrywają kluczową rolę

Jeśli planujemy urządzić w swoim domu imprezę sylwestrową, w pierwszej kolejności zadbajmy o zaproszenie gości – możemy to zrobić telefonicznie, mailowo albo tworząc stosowne wydarzenie na portalu społecznościowym. Podstawą udanej zabawy są dekoracje, gdyż wprowadzają w szampański nastrój i atmosferę świętowania. Pokój warto ozdobić balonami, girlandami, konfetti, kotylionami, stylowymi lampionami i lampkami choinkowymi. W sytuacji, gdy w przyjęciu będą uczestniczyły nasze pociechy, zadbajmy też o ciekawe stroje na karnawał dla dzieci i gadżety w postaci trąbek, zimnych ogni, masek na twarz czy specjalnych czapeczek.

Właściwego udekorowania wymaga również stół. W tym przypadku sprawdzą się takie elementy, jak obrus posypany nieznacznie brokatem, kolorowe podkładki pod talerze i serwetki z oryginalnym nadrukiem. Jeśli chodzi o menu, to na stole powinny się pojawić przede wszystkim zimne przekąski, różne sałatki i snacki (np. chipsy). Poza tym nie obejdzie się bez słodkich deserów (muffiny, ciasta itp.), rozgrzewających zup, deski serów oraz wędlin oraz napojów gazowanych i alkoholi. Warunkiem udanej imprezy jest ponadto muzyka (koniecznie taneczna) i liczne zabawy, takie jak choćby puszczanie fajerwerków, granie w gry planszowe czy bitwa na śnieżki.

  • Znajdziesz tu ciekawe informacje na wszystkie tematy - zarówno te poważniejsze, jak i luźniejsze. Te, związane z pracą, biznesem i techniką, ale także dotyczące zdrowego życia, mody i hobby.

Random Posts

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*
*

sześć + 6 =