Jak wybrać dobrą kurtkę damską na zimę ?

Posiadanie zimowej damskiej kurtki jest niezbędne w krajach, w których zimy potrafią być bardzo mroźne. Dlatego w Polsce można zauważyć ogromną popularność kurtek zimowych. Sam wybór kurtki damskiej zimowej jest ogromnym wyzwaniem. Wymaga to znalezienia modelu, który spełnia zarazem wymagania estetyczne, jak i dobrze chroni przed zimnem. Na co zwracać uwagę wybierając kurtkę zimową?

Materiał

Niezwykle istotny jest materiał użyty do stworzenia kurtki. Ważne, aby z zewnątrz był on nieprzemakalny. Natomiast warto, aby wewnątrz kurtki znajdowało się ciepłe i mięciutkie futerko, które zapewni ciepło nawet podczas bardzo chłodnych dni. Ważne, aby podczas oglądania kurtki w sklepie zwrócić uwagę na to, czy włosie z takiego futerka nie wypada. Sztuczne włosie, czy futro słabej jakości ma to do siebie, że może być słabo zamocowane, albo też sprawiać na ubraniach znajdujących się pod kurtką tak zwany efekt „obłażenia”.

Rozmiar, długość i kaptur

Dobra kurtka damska charakteryzuje się dobrze dobranym rozmiarem. Jeśli jest bardzo ciepła to nie trzeba decydować się na „luz”, bowiem nie będzie potrzebne zakładanie pod nią kilku warstw ubrań. Jeśli chodzi o kurtki zimowe sportowe damskie, to powinny one być luźne, ale jednocześnie ciepłe i nieprzepuszczające wiatru. Jeśli jednak wymarzona kurtka nie gwarantuje odpowiedniego zabezpieczenia przed chłodem, warto zdecydować się na luźniejszy model. Pozwoli to na dopasowywanie ubrań w zależności od pogody. Kolejną ważną kwestią jest długość. Najistotniejsze jest to, aby kurtka zakrywała nerki i nie powodowała ich wyziębienia. Krótsze modele nie sprawdzą się w chłodne dni. Wybór takiej kurtki może skutkować zapaleniem nerek. Warto wybierać kurtki z odpinanym kapturem. Dzięki temu będzie zapewniona ochrona przed deszczem i śniegiem, a w razie ich braku kaptur można w szybki sposób odpiąć.

  • Znajdziesz tu ciekawe informacje na wszystkie tematy - zarówno te poważniejsze, jak i luźniejsze. Te, związane z pracą, biznesem i techniką, ale także dotyczące zdrowego życia, mody i hobby.

Random Posts

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*
*

3 × cztery =