Jaki ubiór na noc zapewni nam odpowiedni komfort w czasie snu?

Sen to czas, w którym organizm się regeneruje i ładuje energię na nowy dzień, odpoczywając od trudów i wyzwań minionego. Aby zapewnić sobie jak najlepszą jego jakość, należy zadbać o prawidłowe przygotowanie do odpoczynku. Pierwszym i najważniejszym elementem jest rodzaj materaca, który bezpośrednio wpływa na komfort snu, szczególnie kręgosłupa. Typ materaca należy dopasować do indywidualnych potrzeb, ciężaru ciała, jak i ewentualnych dolegliwości. Oprócz tego warto zadbać o prawidłową higienę snu. Przed pójściem spać należy unikać stresujących sytuacji, jak i ekspozycji na ekrany monitorów czy telefonów, a także wywietrzyć pomieszczenie. Nie bez znaczenia jest również piżama, w której śpimy.

Spokojny i komfortowy sen

Ubranie, które wybieramy na noc powinno zapewniać jak największą wygodę. Po pierwsze ma bezpośredni kontakt ze skórą, dlatego nie powinno jej uwierać ani odgniatać. Ponadto piżama powinna gwarantować optymalny przepływ powietrza, chroniąc przed przegrzaniem. W koszulce na ramiączkach i szortach można czuć się wygodnie, szczególnie latem, gdy temperatury są bardzo wysokie. Zimą można zamienić zestaw na dwuczęściową piżamę składającą się ze spodni i bluzki z dłuższymi nogawkami i rękawami.

 

  • Znajdziesz tu ciekawe informacje na wszystkie tematy - zarówno te poważniejsze, jak i luźniejsze. Te, związane z pracą, biznesem i techniką, ale także dotyczące zdrowego życia, mody i hobby.

Random Posts

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*
*

2 × pięć =