Jak przygotować się na podróż z psem?

W dzisiejszych czasach podróże stanowią nieodłączną część życia większości ludzi. Cenimy sobie mobilność i posiadamy znajomych oraz rodzinę w różnych zakątkach kraju, Europy i nie tylko. Do każdego wyjazdu należy odpowiednio się przygotować, zwłaszcza gdy wybiera się z nami czworonożny przyjaciel. O czym pamiętać aby uniknąć problemów i zapewnić psu komfortowe warunki? 

Zaopatrzyć się w niezbędne akcesoria 

Po pierwsze, najrozsądniej będzie nie podawać pupilowi zbyt dużych ilości jedzenia przynajmniej godzinę przed wyruszeniem w drogę. Zminimalizujemy wtedy ryzyko problemów żołądkowych i pogorszenia się samopoczucia. Zabierzmy ze sobą miskę i zapas wody pitnej tak, by zwierzę nie musiało zmagać się z pragnieniem. Jeśli podróżujemy samochodem, dobrze będzie rozłożyć koc albo specjalną matę na siedzeniu by nie powstały zabrudzenia. Gdy wybraliśmy pociąg albo autobus jako swój środek lokomocji, dobrze będzie zaopatrzyć się w transporter dla psa. To duże ułatwienie zarówno dla właściciela, jak i dla pozostałych pasażerów. W ten sposób dbamy o wspólne bezpieczeństwo i zapewniamy czworonogowi mniejszy stres oraz wygodne miejsce do pokonywania kilometrów. Pamiętajmy też o tym, by dokładnie sprawdzić warunki podróżowania z pupilem i kupić bilet uprawniający do przejazdu. 

  • Znajdziesz tu ciekawe informacje na wszystkie tematy - zarówno te poważniejsze, jak i luźniejsze. Te, związane z pracą, biznesem i techniką, ale także dotyczące zdrowego życia, mody i hobby.

Random Posts

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*
*

czternaście − sześć =