Do jakich stylizacji nosić biżuterię historyczną?

Odpowiednio dobrane akcesoria są dopełnieniem każdego stroju. Sięgając po biżuterię historyczną nadajemy stylizacji szlachetności, a sylwetce uroku. Inwestując w kunsztowne mini dzieła sztuki, nie tylko dbamy o rodową szkatułkę, przywołujemy magię czasów minionych, ale również inspirujemy wyjątkowym stylem. Nic tak nie zachwyca, jak sentymentalna mocno zdobiona biżuteria.

Glamour – szyk, który zachwyca

Harmonia, to słowo kluczowe przy właściwej stylizacji. W uzyskaniu spójnego wyglądu, kierujmy się zachowaniem proporcji. Biżuteria zawsze musi być dobrana do stylu ubrania, w przeciwnym wypadku uzyskamy niechciany efekt względem zamierzonego. Biżuteria historyczna kocha styl glamour, który utożsamiany jest z gwiazdami Hollywood lat 20. i doskonale uwypukla jej efektywność. Połyskujące bransolety, kolie, bogate pierścionki i broszki w połączeniu z dobrze skrojonymi ubraniami nadadzą szyku każdej kobiecie.

Decydując się na styl glamour, wybierajmy aksamity, jedwabie, proste kroje i obcasy, które spójnie skomponują się ze zdobionymi dodatkami. Niech stylizacja stanie się wysmakowaną sztuką. Tu nie ma miejsca na sportową wygodę.

Styl empire – namiastka dworu

Styl empire, jest zaproszeniem do podróży w przeszłość. Swoimi korzeniami sięga czasów z początku XIX wieku i fascynacji ówczesnej arystokracji antykiem. Kobiety wyzwolone z gorsetów, ubrane w subtelne i zwiewne suknie, zachwycały delikatnością. A jak wygląda współczesna moda inspirowana stylem empire? Podkreślona linia biustu, uwydatnione obojczyki, wysoka linia talii, zwiewna spódnica, bufiaste rękawy czy rozpięte nonszalancko koszule zestawione z długimi spódnicami i delikatną biżuterią pozwolą poczuć się szlachetnie. Figura nabierze lekkości, a sama stylizacja zachwyci prostotą i naturalnością.

Duet z kolorem i kształtem

Wybierając kolor biżuterii, weźmy również pod uwagę typ urody. Srebro pięknie harmonizuje się z chłodnymi karnacjami, z kolei złoto z ciepłymi. Diamenty, kamienie i bursztyn współgrają z każdym odcieniem skóry.

Przy zapełnianiu szkatułki, nie zapominajmy, że kształt twarzy także dyktuje odpowiedni wybór kolczyków. Trójkątna broda dobrze prezentuje się w modelach w kształcie łezki. Opływowa forma kolczyków, złagodzi zaś kontur twarzy. Panie o owalnych rysach mogą pozwolić sobie na wszelkiego rodzaju akcesoria, ponieważ w żaden sposób nie przytłumią one ich urody.

  • Znajdziesz tu ciekawe informacje na wszystkie tematy - zarówno te poważniejsze, jak i luźniejsze. Te, związane z pracą, biznesem i techniką, ale także dotyczące zdrowego życia, mody i hobby.

Random Posts

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*
*

13 + dziewięć =