Czym się kierować przy wyborze butów do biegania

/
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Mamy bardzo szeroki wybór różnego rodzaju butów do biegania. Możemy wybrać buty miękkie lub sztywne buty z dużą, lub małą amortyzacją, a także buty różnych marek takich jak Salomon czy też Asics gel Sonoma.

 

Czym się kierować przy wyborze butów do biegania?

 

Pierwsze i najważniejsze, o czym musimy wiedzieć przy wyborze butów to nawierzchnia, po której mamy zamiar biegać, ponieważ możemy uprawiać bieganie na nawierzchni leśnej i na ścieżkach na górskim terenie czy też na standardowym asfalcie. Musimy dokładnie określić, gdzie mamy zamiar najczęściej biegać.

Kiedy decydujemy się na bieganie głównie po mieście, to warto wybrać tradycyjne buty, które posiadają odpowiedni bieżnik dostosowany do asfaltu i wtedy dobrą decyzją są buty Salomon.

W przypadku wyboru leśnych i górskich terenów warto rozejrzeć się za butami typowo trailowymi, które różnią się od standardowych głównie bieżnikiem oraz posiadają wzmocnioną cholewkę. Dodatkowo buty terenowe mają zabezpieczone czuby oraz posiadają twardszą podeszwę.

Jeszcze innym rozwiązaniem w przypadku biegaczy, którzy biegają zarówno po asfalcie, jak również w terenach górskich i leśnych są buty uniwersalne od Asics gel Sonoma.

Warto również zwrócić uwagę na rozmiar, aby był troszeczkę większy oraz żeby but był dokładnie dopasowany do stopy. Dlatego najlepiej udać się na miejsce do sklepu i przymierzyć je na miejscu.

Na koniec najważniejsze, o czym musisz wiedzieć jest to, aby twoja noga czuła się komfortowo w bucie. Buty nigdy nie powinni cię uciskać, ocierać czy też uwierać, ponieważ będziesz w nich spędzał codziennie kilka godzin i komfort jest najważniejszy.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Ostatnie wpisy
Rekomendowane
Ortodonta czy stomatolog – jak dobrać odpowiedniego specjalistę do swojego problemu?
Ortodonta czy stomatolog – jak dobrać odpowiedniego specjalistę do swojego problemu?
Lekarzy zajmujących się jamą ustną oraz zębami potocznie nazywa się po prostu dentystami. Podstawowa stomatologia dzieli się jednak na wiele […]
Jakie akcesoria kuchenne będą dobre na prezent?
Jakie akcesoria kuchenne będą dobre na prezent?
Poszukując idealnego prezentu dla drugiej osoby, zawsze trzeba znać jej zainteresowania lub potrzeby. Trafiony prezent to taki, który nie tylko […]
Zabawki dla dzieci – co wybrać?
Zabawki dla dzieci – co wybrać?
Zabawki są nieodłącznym elementem dzieciństwa. Dlatego rodzice powinni zwrócić uwagę na wybór zabawek dla swoich dzieci. Przy wyborze zabawek rodzice […]