Czym się kierować przy wyborze butów do biegania

Mamy bardzo szeroki wybór różnego rodzaju butów do biegania. Możemy wybrać buty miękkie lub sztywne buty z dużą, lub małą amortyzacją, a także buty różnych marek takich jak Salomon czy też Asics gel Sonoma.

 

Czym się kierować przy wyborze butów do biegania?

 

Pierwsze i najważniejsze, o czym musimy wiedzieć przy wyborze butów to nawierzchnia, po której mamy zamiar biegać, ponieważ możemy uprawiać bieganie na nawierzchni leśnej i na ścieżkach na górskim terenie czy też na standardowym asfalcie. Musimy dokładnie określić, gdzie mamy zamiar najczęściej biegać.

Kiedy decydujemy się na bieganie głównie po mieście, to warto wybrać tradycyjne buty, które posiadają odpowiedni bieżnik dostosowany do asfaltu i wtedy dobrą decyzją są buty Salomon.

W przypadku wyboru leśnych i górskich terenów warto rozejrzeć się za butami typowo trailowymi, które różnią się od standardowych głównie bieżnikiem oraz posiadają wzmocnioną cholewkę. Dodatkowo buty terenowe mają zabezpieczone czuby oraz posiadają twardszą podeszwę.

Jeszcze innym rozwiązaniem w przypadku biegaczy, którzy biegają zarówno po asfalcie, jak również w terenach górskich i leśnych są buty uniwersalne od Asics gel Sonoma.

Warto również zwrócić uwagę na rozmiar, aby był troszeczkę większy oraz żeby but był dokładnie dopasowany do stopy. Dlatego najlepiej udać się na miejsce do sklepu i przymierzyć je na miejscu.

Na koniec najważniejsze, o czym musisz wiedzieć jest to, aby twoja noga czuła się komfortowo w bucie. Buty nigdy nie powinni cię uciskać, ocierać czy też uwierać, ponieważ będziesz w nich spędzał codziennie kilka godzin i komfort jest najważniejszy.

  • Znajdziesz tu ciekawe informacje na wszystkie tematy - zarówno te poważniejsze, jak i luźniejsze. Te, związane z pracą, biznesem i techniką, ale także dotyczące zdrowego życia, mody i hobby.

Random Posts

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*
*

6 − 2 =