Skuteczne sposoby na ochronę przed komarami

Plaga komarów to odwieczny problem grzybiarzy, zbieraczy jagód, wędkarzy czy miłośników leśnych spacerów. Ale kłopoty z nimi mają również posiadacze ogródków działkowych czy domów jednorodzinnych. Nawet najlepsze spotkanie z przyjaciółmi czy znajomymi przy grillu może popsuć kilka komarów. Jak się ich pozbyć? Jakie metody walki z nimi można zaliczyć do najskuteczniejszych?

Walka z odwiecznym wrogiem

Jeśli owady te dają się nam we znaki spróbujmy je potraktować sprayem na komary Deet. Z pewnością będzie to skuteczny sposób, zapewniający długotrwałą ulgę. Jeśli jest mowa o komarach, to warto wiedzieć, co je przyciąga. Otóż są one amatorami kwasu mlekowego i amoniaku. Na nasze nieszczęście jest to składnik potu. Kiedy więc jesteśmy spoceni przez panujący wokół upał, to z pewnością pojawią się te owady. Jeśli chcemy, by komary trzymały się od nas z daleka, to oprócz odpowiednich preparatów warto latem częściej brać prysznic. Aby zniwelować woń potu, musimy unikać ciemnych ubrań, które słabo odbijają promienie słoneczne. Powodują one wzrost temperatury naszego ciała, a co za tym idzie również potliwość. Unikajmy też intensywnego wysiłku. A jeśli już do tego dochodzi, to starajmy się jak najszybciej zmyć pot z naszego ciała.

  • Znajdziesz tu ciekawe informacje na wszystkie tematy - zarówno te poważniejsze, jak i luźniejsze. Te, związane z pracą, biznesem i techniką, ale także dotyczące zdrowego życia, mody i hobby.

Random Posts

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*
*

12 − pięć =