Na co należy zwrócić uwagę wybierając brykiety drzewne na opał?

Brykiety drzewne powstają z trocin, odpadów tartacznych i innych resztek drewna. Są łatwe do rozpalenia i utrzymują ogień bez konieczności ciągłego dodawania nowego materiału. Najczęstszy rodzaj brykietów drzewnych jest wykonany z trocin i odpadów drzewnych, ale mogą one również występować w różnych odmianach, takich jak łupiny kokosowe lub bagassa z trzciny cukrowej. Materiały użyte do produkcji tych brykietów są kompresowane do postaci stałej, aby stworzyć wolno palące się paliwo, które będzie działać do ośmiu godzin.

Podczas gdy na rynku jest wiele marek, jedną rzeczą, której chcesz być pewien, jest to, że są one wykonane w 100% z naturalnych składników i nie są traktowane z chemikaliami lub dodatkami, które mogą być szkodliwe dla zdrowia. Jeśli jesteś zainteresowany dodaniem brykietów drzewnych do swoich domowych zapasów drewna opałowego, jest kilka rzeczy, które powinieneś wiedzieć o nich przed dokonaniem zakupu:

Moc cieplna

Ilość ciepła, która jest wytwarzana przez te brykiety jest zazwyczaj porównywalna z innymi rodzajami drewna opałowego. Jeśli jednak szukasz czegoś, co wytworzy więcej ciepła niż standardowe drewno lub nawet rozłupane kawałki drewna, to nie jest to produkt dla Ciebie.

Trwałość

Brykiety drzewne palą się dłużej niż tradycyjne polana, ponieważ zawierają trociny i inne materiały, które nie będą się łatwo zapalać lub szybko wypalać jak zwykłe polana wystawione na działanie wysokich temperatur w czasie ze względu na brak zawartości wilgoci w porównaniu z zwykłym drewnem opałowym. Oznacza to, że będą one trwać dłużej i zapewnią więcej ciepła.

  • Znajdziesz tu ciekawe informacje na wszystkie tematy - zarówno te poważniejsze, jak i luźniejsze. Te, związane z pracą, biznesem i techniką, ale także dotyczące zdrowego życia, mody i hobby.

Random Posts

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*
*

dziesięć + 15 =