Co warto wiedzieć przed oddaniem pierwszego skoku ze spadochronem?

Zdecydowaliście się na skoki spadochronowe, ale nie wiecie od czego zacząć i co właściwie powinniście wiedzieć? Nie potrzebujecie żadnej fachowej wiedzy, ale z kilku kwestii zdecydowanie warto zdawać sobie sprawę. Pozwoli to na zachowanie większego komfortu oraz spokoju, a instruktorom na sprawniejsze przeprowadzenie szkolenia. Ponadto dowiecie się także, jakie ograniczenia oraz możliwości dają skoki.

Na początek tandem

Po raz pierwszy skok wykonuje się zawsze w tandemie, z doświadczonym instruktorem. Później można zapisać się oczywiście na kurs i zostać samodzielnym skoczkiem, ale na to na początku nie warto się zdecydować. Skakać można bez ograniczeń wiekowych, a przeciwwskazaniem może być jedynie zbyt niski wzrost, wysoka waga albo ciężkie choroby serca oraz epilepsja.

Skacze się z wysokości aż 4 km a czas swobodnego opadania to 50 sekund. Potem otwiera się czasza spadochronu i następuje lot, kiedy to można spokojnie podziwiać piękne widoki. Skoki spadochronowe wykonywane są z samolotu, który najpierw leci przez jakieś 15 minut. Skoczek podczas spadania może rozpędzić się nawet do 200 km/h! Jednocześnie skok należy do najbezpieczniejszych dyscyplin lotniczych, przez co może się nań zdecydować prawie każdy, nawet jeśli ma lęk wysokości.

  • Znajdziesz tu ciekawe informacje na wszystkie tematy - zarówno te poważniejsze, jak i luźniejsze. Te, związane z pracą, biznesem i techniką, ale także dotyczące zdrowego życia, mody i hobby.

Random Posts

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*
*

osiemnaście − cztery =