Czym kierować się przy zakupie kapelusza?

Kapelusz jest bardzo stylowym i eleganckim nakryciem głowy. Bardzo mocno ożywia stylizację i nadaje jej niepowtarzalnego charakteru. Aby jednak był on dopełnieniem całego ubioru musi być odpowiednio dobrany, ponieważ zbyt mały lub zbyt duży kapelusz będzie prezentował się bardzo źle.

Jak odpowiednio dobrać kapelusz?

Przed zakupem kapelusza trzeba przede wszystkim sprawdzić obwód głowy. W tym celu niezbędny będzie centymetr krawiecki. Trzeba umieścić go powyżej brwi i owinąć wokół głowy. Podczas mierzenia nie może on zbyt uciskać głowy, ani też zwisać luźno. Po określeniu rozmiaru, jaki potrzebujemy, przychodzi czas na wybór konkretnego modelu. Musi on być właściwie dopasowany do kształtu twarzy. W przypadku okrągłej buzi świetnie wyglądać będą kapelusze wysokie, z dość płytką główką. Jego rondo powinno być zdecydowanie szersze niż twarz, ponieważ dzięki temu optycznie ją wysmukli. Kwadratowa twarz lekko wydłuży się, gdy wybierzemy model wysoko osadzony na czole. Dobrym wyborem będą też kapelusze o zaokrąglonych liniach, które złagodzą mocne rysy twarzy. Bardzo istotny jest także wybór materiału, z którego będzie on wykonany. Te wykonane z filcu, które można znaleźć za pośrednictwem witryny https://www.sterkowski.pl/65-kapelusze-z-filcu, doskonale sprawdzą się zarówno wiosną, jak i jesienią. Na lato idealnym rozwiązaniem będą lekkie kapelusze słomkowe. Na ten oryginalny dodatek mogą sobie także pozwolić osoby niskie. Wystarczy, że zdecydują się na zakup kapelusza z małym rondem, a ich sylwetka od razu wyda się wyższa.

  • Znajdziesz tu ciekawe informacje na wszystkie tematy - zarówno te poważniejsze, jak i luźniejsze. Te, związane z pracą, biznesem i techniką, ale także dotyczące zdrowego życia, mody i hobby.

Random Posts

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*
*

siedem + cztery =