Plusy i minusy drzwi przesuwnych

Coraz częściej w domach możemy zauważyć montowanie drzwi przesuwnych zamiast rozwieralnych. Chociaż jest to rozwiązanie stosowane już od kilku lat, nadal można uznać je za coś nowoczesnego. Z tego powodu postanowiliśmy sprawdzić, jakie wady i zalety mają drzwi przesuwne naścienne.

Czy warto zdecydować się na drzwi przesuwne?

Największym plusem jest możliwość zamontowania ich w pomieszczeniach, w których nie ma miejsca na tradycyjne drzwi. Świetnie sprawdzą się w małych pomieszczeniach, gdzie każdy metr przestrzeni jest na wagę złota. Podczas otwierania i zamykania ich, nie grozi nam niebezpieczeństwo uderzenia kogoś z drugiej strony.

Połączenie ich ze ścianką działową pozwoli stworzyć nowe pomieszczenie niskim kosztem. Zamontowanie szyny wraz z drzwiami jest proste, ponieważ nie trzeba dodatkowo kuć ściany w celu wmurowania futryny. Na https://www.reno-reno.pl/systemy-przesuwne/ można sprawdzić, jakie systemy przesuwne są obecnie stosowane.

Jednocześnie drzwi przesuwne często nie posiadają wbudowanego zamka i trzeba szukać różnych sposobów zablokowania wejścia do pomieszczenia. Zamontowana na ścianie szyna uniemożliwia postawienie w tym miejscu jakichkolwiek mebli. W przeciwnym wypadku drzwi mogą o nie zahaczać lub w ogóle się nie otwierać.

Dodatkowo, jeśli ma się małe dzieci lub zwierzęta, trzeba uważać aby przez przypadek nie wkładały rąk pomiędzy ścianę i drzwi, gdy mają być one akurat przesuwane.  Mimo wszystko takie rozwiązanie ma więcej zalet i nic dziwnego, że częściej montowane są w domach.

 • Ponad Horyzont
  Znajdziesz tu ciekawe informacje na wszystkie tematy - zarówno te poważniejsze, jak i luźniejsze. Te, związane z pracą, biznesem i techniką, ale także dotyczące zdrowego życia, mody i hobby.

Random Posts

 • Jak wybierać przynętę do rodzaju ryb?

  Przynęty najczęściej wybiera się w zależności od metody łowienia, a także rodzaju ryby, którą chcemy złowić. Najczęściej stosowane metody to: […]

 • Czy warto otworzyć firmę transportową?

  Posiadanie własnej firmy transportowej to marzenie wielu osób, a zwłaszcza mężczyzn, którzy od dziecka byli zafascynowani pojazdami. Własna firma transportowa […]

 • Czy skup samochodów się opłaca?

  Skup samochodów jest biznesem coraz bardziej widocznym oraz rozprzestrzeniającym się na naszym rynku, a co za tym idzie firmy które […]

 • Najnowsze modele rowerów

  Rower jaki jest – każdy widzi. Jednak okazuje się, że tradycyjna konstrukcja, która zakłada napędzanie pojazdu pedałami, wcale nie musi […]

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*
*

12 − cztery =