Jak dbać o biel zębów?

Warto poświęcić czas na odpowiednią pielęgnację jamy ustnej, gdyż zadbane i białe zęby wyglądają zdrowo i wpływają na atrakcyjność człowieka. Co prawda nie każdy jest w stanie uzyskać efekt śnieżnej bieli, gdyż kolor zębów jest uwarunkowany genetycznie, jednak istnieją sprawdzone sposoby na rozjaśnienie szkliwa w domowych warunkach. 

Odpowiednia pasta to podstawa

Nie jest tajemnicą, że zęby powinny być dokładnie szczotkowane i nitkowane przynajmniej dwa razy dziennie. Ważna jest nie tylko częstotliwość mycia, ale także wybór odpowiedniego produktu. W wybielaniu szkliwa pomoże pasta do zębów z węglem aktywnym, która umożliwia usunięcie przebarwień oraz zapobiega ich tworzeniu.  

Korzystanie z tego rodzaju produktu  niesie za sobą także inne korzyści. Węgiel chroni przed działaniem bakterii oraz przed powstaniem próchnicy. Dodatkowo pomaga zwalczyć nieprzyjemny oddech. Pasty z węglem aktywnym do zębów nie tylko umożliwiają ich wybielenie, ale także gwarantują utrzymanie higieny jamy ustnej na wysokim poziomie.  

Przemyślana dieta

Na odcień zębów duży wpływ mają także produkty spożywcze, po które sięga się na co dzień. Część z nich powoduje przebarwienia i przyciemnia kolor zębów. Do takich produktów można zaliczyć między innymi: kawę, herbatę, czerwone wino, ale także buraki czy ciemnofioletowe owoce. Warto ograniczyć jedzenie wspomnianych produktów, jeśli zaś trudno wyobrazić sobie dzień na przykład bez filiżanki kawy dobrym pomysłem może okazać się wyszczotkowanie zębów krótko po jej wypiciu.

  • Znajdziesz tu ciekawe informacje na wszystkie tematy - zarówno te poważniejsze, jak i luźniejsze. Te, związane z pracą, biznesem i techniką, ale także dotyczące zdrowego życia, mody i hobby.

Random Posts

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*
*

4 × pięć =