Jak najlepiej ocieplić dom?

Właściwe ocieplenie budynku ma ogromne znaczenie nie tylko dla właściwego komfortu termicznego mieszkańców. Wpływa również na obniżenie kosztów związanych z wydatkami na ogrzewanie. Warto więc dowiedzieć się, w jaki sposób właściwie ocieplić swój dom, aby zminimalizować straty ciepła.

Najskuteczniejsze sposoby na ocieplenie domu

Jednym z najczęściej wybieranych materiałów są styropianowe płyty. Sposób ten jest stosunkowo tani, a przynosi świetne efekty. Wybierając styropian trzeba jednak pamiętać o tym, aby wybierać rodzaj, który posiada wysoki współczynnik przewodzenia ciepła. Nieco droższym materiałem jest wełna szklana. Jest ona odporna na działanie wysokich temperatur, a także charakteryzuje się dobrą przepuszczalnością pary wodnej. W ostatnim czasie coraz popularniejsze staje się natomiast ocieplanie budynków pianką poliuretanową. Technologia ta pozwala skutecznie zniwelować problem mostków termicznych. Zastosowana pianka pozwala dokładnie wypełnić wszelkie szczeliny, dzięki czemu tworzy wytrzymałą powłokę izolacyjną. Jej montaż przebiega bardzo szybko i sprawnie, dzięki czemu można ocieplić budynek nawet w ciągu jednego dnia. Pianka nie pyli, ani nie pleśnieje, co sprawia, że jest to materiał w pełni bezpieczny. Budując dom można także zdecydować się na wzniesienie budynku z pustaków styropianowych. Dzięki nim nie ma potrzeby stosowania dodatkowego ocieplania, ponieważ charakteryzują się one niskim współczynnikiem ciepła co skutecznie pozwala zminimalizować straty ciepła.

  • Znajdziesz tu ciekawe informacje na wszystkie tematy - zarówno te poważniejsze, jak i luźniejsze. Te, związane z pracą, biznesem i techniką, ale także dotyczące zdrowego życia, mody i hobby.

Random Posts

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*
*

2 × cztery =