Praca na budowie – jaka odzież jest wymagana?

Praca na budowie wymaga założenia odpowiedniej odzieży, która jednocześnie będzie chronić, a z drugiej strony nie przeszkadzać w wykonywaniu pracy, a wręcz ją ułatwiać. Jaka odzież jest zatem wymagana na budowie?

Odzież zapewniająca bezpieczeństwo

Dla zachowania maksimum bezpieczeństwa wszyscy pracownicy firmy budowlanej (bez względu na to, czy pracują na wysokościach, czy w każdym innym miejscu) powinni mieć założone kamizelki odblaskowe. Po pierwsze dlatego, żeby być dobrze widocznymi z daleka. Po drugie kamizelki często są opisywane nazwą firmy. Ułatwia to orientację, gdy przy jednej inwestycji pracuje kilku wykonawców.

Poza tym, niezbędnym elementem ubioru budowlańca jest kask chroniący jego głowę. Na kasku – podobnie jak na kamizelce odblaskowej – może być umieszczone logo firmy. Z kolei rękawice robocze chronią pracownika w przypadku kontaktu z przedmiotami ostrymi lub gorącymi i ułatwiają chwyt.

Ułatwienie pracy

Nieocenionym elementem odzieży pracownika na budowie jest pas monterski. Ubrany w niego budowlaniec nie tylko profesjonalnie wygląda, ale też ma zapewniony stały do dostęp do najbardziej potrzebnych narzędzi. Nie musi wtedy za każdym razem, gdy trzeba zmienić narzędzie, szukać go w skrzynce czy torbie, ale ma je wszystkie przy sobie.

Ponadto, pasy monterskie zapobiegają gubieniu narzędzi na budowie oraz ich upadaniu z wysokości (co ma miejsce, gdy pracownik kładzie narzędzia w różnych miejscach). Oczywiście pracując na wysokościach, należy odpowiednio zabezpieczyć się przed upadkiem, na przykład poprzez zastosowanie uprzęży.

 • Ponad Horyzont
  Znajdziesz tu ciekawe informacje na wszystkie tematy - zarówno te poważniejsze, jak i luźniejsze. Te, związane z pracą, biznesem i techniką, ale także dotyczące zdrowego życia, mody i hobby.

 • Jak wybrać dobrą kurtkę damską na zimę ?

  Posiadanie zimowej damskiej kurtki jest niezbędne w krajach, w których zimy potrafią być bardzo mroźne. Dlatego w Polsce można zauważyć […]

 • Jak działają pompy ciepła?

  Pompy ciepła to urządzenia, które systematycznie zyskują w oczach Polaków. Coraz więcej inwestorów decyduje się na ich zastosowanie, głównie w […]

 • Prezent dla przyjaciółki na każdą okazję

  Zakup prezentu może się wydawać z pozoru czynnością prostą. Problemy pojawiają się, kiedy mamy ograniczony budżet lub jest to już […]

 • Zadbaj o stan swojego telefonu

  Telefon w dzisiejszych czasach stał się nie tylko urządzeniem niezbędnym w codziennej pracy i aktywnym funkcjonowaniu, ale również często wyznacznikiem […]

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*
*

siedemnaście + osiemnaście =