Praca na budowie – jaka odzież jest wymagana?

Praca na budowie wymaga założenia odpowiedniej odzieży, która jednocześnie będzie chronić, a z drugiej strony nie przeszkadzać w wykonywaniu pracy, a wręcz ją ułatwiać. Jaka odzież jest zatem wymagana na budowie?

Odzież zapewniająca bezpieczeństwo

Dla zachowania maksimum bezpieczeństwa wszyscy pracownicy firmy budowlanej (bez względu na to, czy pracują na wysokościach, czy w każdym innym miejscu) powinni mieć założone kamizelki odblaskowe. Po pierwsze dlatego, żeby być dobrze widocznymi z daleka. Po drugie kamizelki często są opisywane nazwą firmy. Ułatwia to orientację, gdy przy jednej inwestycji pracuje kilku wykonawców.

Poza tym, niezbędnym elementem ubioru budowlańca jest kask chroniący jego głowę. Na kasku – podobnie jak na kamizelce odblaskowej – może być umieszczone logo firmy. Z kolei rękawice robocze chronią pracownika w przypadku kontaktu z przedmiotami ostrymi lub gorącymi i ułatwiają chwyt.

Ułatwienie pracy

Nieocenionym elementem odzieży pracownika na budowie jest pas monterski. Ubrany w niego budowlaniec nie tylko profesjonalnie wygląda, ale też ma zapewniony stały do dostęp do najbardziej potrzebnych narzędzi. Nie musi wtedy za każdym razem, gdy trzeba zmienić narzędzie, szukać go w skrzynce czy torbie, ale ma je wszystkie przy sobie.

Ponadto, pasy monterskie zapobiegają gubieniu narzędzi na budowie oraz ich upadaniu z wysokości (co ma miejsce, gdy pracownik kładzie narzędzia w różnych miejscach). Oczywiście pracując na wysokościach, należy odpowiednio zabezpieczyć się przed upadkiem, na przykład poprzez zastosowanie uprzęży.

  • Znajdziesz tu ciekawe informacje na wszystkie tematy - zarówno te poważniejsze, jak i luźniejsze. Te, związane z pracą, biznesem i techniką, ale także dotyczące zdrowego życia, mody i hobby.

Random Posts

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*
*

dziewięć − cztery =