Jak działają pompy ciepła?

Pompy ciepła to urządzenia, które systematycznie zyskują w oczach Polaków. Coraz więcej inwestorów decyduje się na ich zastosowanie, głównie w budynkach mieszkalnych, choć nic nie stoi na przeszkodzi, by wykorzystać je także w obiektach o innym przeznaczeniu. Pompa ciepła, jak sama nazwa wskazuje, transportuje nagrzane powietrze. Wykorzystuje przy tym niewiele energii, więc można uznać ją za element ekologicznego podejścia do ogrzewania domu i uzyskania ciepłej wody. Z uwagi na ich coraz szersze zastosowanie warto wiedzieć, jak działają pompy ciepła?

Pompa ciepła opiera się na dosyć prostej instalacji samego urządzenia oraz podłączonego do niego systemu rur. Te ostatnie mogą przykładowo biec w ziemi, ale też czerpać ciepło z powietrza czy wody. Znajdująca się w środku substancja ma temperaturę niższą niż otoczenie, dzięki czemu może zabierać z niego ciepło. Następnie pompa ciepła oddaje je w wybranym miejscu, najczęściej do domowego systemu ogrzewania. Niektóre modele dają także możliwość podgrzewania wody. W takim celu należy jednak zadbać o wyposażenie pompy w odpowiednie zasobniki cwu do pomp ciepła. Dzięki nim w wielu pomieszczeniach jednocześnie można korzystać z optymalnego ciśnienia ciepłej wody w kranach. Co więcej, te elementy instalacji odpowiadają za wydajniejszą pracę kotła. Zatem jeżeli pompa ma być elementem nie tylko systemu ogrzewania, ale także i źródłem ciepłej wody, takie zasobniki są niezbędne. Aby dopasować ich rodzaj oraz moc do swoich potrzeb, najlepiej poprosić o radę fachowca.

W sklepie Chlechowski znajdziesz bogaty wybór pomp ciepła, solarne podgrzewacze wody oraz zasobniki CWU.

  • Znajdziesz tu ciekawe informacje na wszystkie tematy - zarówno te poważniejsze, jak i luźniejsze. Te, związane z pracą, biznesem i techniką, ale także dotyczące zdrowego życia, mody i hobby.

Random Posts

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*
*

4 × trzy =