Jakie suplementy powinni przyjmować sportowcy?

Sportowcy wymagają nieco innego podejścia do tematu diety, ponieważ ich organizmy potrzebują większej ilości witamin, minerałów, białka czy źródeł energii. Intensywny wysiłek fizyczny sprawia, że nie tylko tracą oni cenne związki odżywcze wraz z potem, ale i muszą dostarczać zupełnie innych, dzięki którym wyniki sportowe będą utrzymywane wciąż na wysokim poziomie. To odpowiednio zbilansowana dieta jest podstawą, jednak nie należy pomijać kwestii suplementów. W zależności od rodzaju mogą one poprawiać przyrost masy mięśniowej, dodawać energii do treningów, przyspieszać regenerację mięśni czy uzupełniać niedobory pokarmowe.

Suplementy dla sportowców

Suplementy powinny być zawsze dobrane indywidualnie do potrzeb własnych. Nie należy sięgać po daną odżywkę tylko dlatego, że w danym momencie jest popularna. Bardzo ważne jest uzupełnianie witamin i minerałów – zwłaszcza tych, które intensywnie traci się wraz z moczem i potem. Dobrze sprawdzi się kompleks witamin z grupy B, magnez i witamina C. Witaminy z grupy B zapewnią odpowiedni poziom energii przez cały dzień, poprawią działanie układu nerwowego i adaptację do treningu. Magnez wesprze mięśnie, m.in. zapobiegając występowaniu bolesnych skurczy potreningowych. Z kolei witamina C wspomaga syntezę kolagenu, a więc zapobiegnie możliwym kontuzjom. Tego typu preparaty sportowcy powinni przyjmować nie tylko w dniach treningowych, ale codziennie. 

Suplementy potreningowe mają na celu głównie przyspieszenie regeneracji mięśni, wzmocnienie ich oraz przyrost objętości. Sportowcy, którym zależy na budowaniu masy mięśniowej, powinni sięgać po białko. W zależności od preferencji może to być izolat, koncentrat czy hydrolizat. Dużą zaletą białek jest możliwość wyboru smaku. Pod kątem regeneracji mięśni zakupić można wspomnianą wcześniej glutaminę oraz BCAA. Na stronie https://polandfood.com.pl/ można znaleźć duży wybór wysokiej jakości suplementów diety dla sportowców i osób aktywnych fizycznie. 

  • Znajdziesz tu ciekawe informacje na wszystkie tematy - zarówno te poważniejsze, jak i luźniejsze. Te, związane z pracą, biznesem i techniką, ale także dotyczące zdrowego życia, mody i hobby.

Random Posts

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*
*

8 + 18 =