Na jakie parametry zwrócić uwagę nabywając szambo betonowe?

Na rynku istnieje kilka różnych rozwiązań pozwalających na sprawne odprowadzanie ścieków z domu. Jednym z bardziej popularnych jest szambo betonowe w formie bezodpływowego zbiornika. Na jego zakup decydują się przede wszystkim osoby posiadające budynek mieszkalny, który z jakichś powodów nie może zostać podłączony do zwykłej sieci kanalizacyjnej. Oczywiście przy wyborze konkretnego modelu trzeba koniecznie zwrócić uwagę na parę istotnych parametrów mających decydujący wpływ na komfort jego użytkowania. 

Odpowiednia pojemność to priorytet

Kupując szambo, w pierwszej kolejności zainteresujmy się jego pojemnością wyrażoną w metrach sześciennych. Najlepiej jest po prostu sprawdzić na domowym liczniku średnią ilość wody pobieranej w skali pojedynczego miesiąca, a następnie wybrać zbiornik o zbliżonej lub nieco wyższej pojemności. Obecnie największym powodzeniem cieszą się zdecydowanie szamba betonowe 10000l (czyli 10 m3), ponieważ bez problemu zaspokajają zapotrzebowanie klasycznej trzy- lub czteroosobowej rodziny, a na dodatek wymagają opróżniania tylko raz, ewentualnie dwa razy w miesiącu. Drugi niezwykle ważny parametr to materiał, z którego zbiornik został wykonany. Świetnie sprawdzają się zwłaszcza wersje z ponadprzeciętnie wytrzymałego betonu B25 o grubości 10 cm, zalewane monolitycznie w specjalnej formie (ściany ściśle połączone z dnem) i dodatkowo zbrojone. Pożądany element to z pewnością Atest PZH. Po trzecie zaleca się zweryfikowanie u firmy sprzedającej konstrukcję, jak dokładnie wygląda jej montaż. W tym przypadku prawdziwym strzałem w dziesiątkę okaże się szambo instalowane za pomocą kleju wodo- oraz mrozoodpornego.

  • Znajdziesz tu ciekawe informacje na wszystkie tematy - zarówno te poważniejsze, jak i luźniejsze. Te, związane z pracą, biznesem i techniką, ale także dotyczące zdrowego życia, mody i hobby.

Random Posts

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*
*

pięć × dwa =