Modne kolory zasłon na jesień

Zasłony to jedne z najchętniej stosowanych osłon okiennych w polskich domach. Pełnią dwojaką rolę – z jednej strony zabezpieczają wnętrza przed wpadaniem do nich nadmiernej ilości promieni słonecznych, z drugiej zaś uzupełniają aranżację przestrzeni. W okresie jesiennym warto postawić przede wszystkim na wersje w energetycznych i wyrazistych barwach lub nietypowe pod względem wzornictwa. Wynika to z faktu, że będą stanowiły doskonałą przeciwwagę dla ponurej aury za oknem, poprawiając nam samopoczucie. 

Zrezygnujmy z klasycznych modeli

Zasłony przeznaczone na jesień powinny być wykonane z naturalnych tkanin (np. lnu), ponieważ nie przyciągają one kurzu i innych zanieczyszczeń, ograniczają do minimum poziom wilgoci i chronią pomieszczenia przed chłodem napływającym z zewnątrz (zatrzymując jednocześnie ciepło). Najlepiej sprawdzą się wersje zaprojektowane w nowoczesnym stylu i utrzymane w żywej kolorystyce, bo skutecznie odciągną uwagę od niesprzyjających warunków atmosferycznych i rozjaśnią wnętrze danego pokoju. W ten sposób prawdopodobnie uchronią nas przed jesienną melancholią.

Godne polecenia są zatem zasłony czerwone, pomarańczowe, zielone, błękitne, fioletowe, a nawet złote. Na uwagę zasługują również modele udekorowane motywami kwiatowymi i florystycznymi, które nawiązują bezpośrednio do dopiero co minionego lata, przypominając o pięknej, słonecznej pogodzie. Warto zaznaczyć, że kwiecisty wzór wpływa na poprawę ogólnego nastroju. Do eleganckich salonów i sypialni będą natomiast świetnie pasowały zasłony w odcieniach żółci z dodatkowym elementem ozdobnym w postaci lambrekina.

  • Znajdziesz tu ciekawe informacje na wszystkie tematy - zarówno te poważniejsze, jak i luźniejsze. Te, związane z pracą, biznesem i techniką, ale także dotyczące zdrowego życia, mody i hobby.

Random Posts

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*
*

pięć − pięć =