Ułatwienie pracy młodym biznesom – model FAAS

Osoby, rozpoczynające przygodę z własnym biznesem, bardzo często mierzą się z licznymi problemami. Na przeszkodzie w rozwoju nowego przedsięwzięcia stają najczęściej braki kapitałowe – nie generuje ono jeszcze wystarczających wpływów, by umożliwić zakup na własność sprzętu czy licencji na specjalistyczne oprogramowanie komputerowe. Z każdego problemu jest jednak wyjście – w przypadku oprogramowania może nim być skorzystanie z modelu FaaS.

Model FaaS – czym jest?

FaaS jest skrótem od angielskiego Function as a Service. W modelu takim elementy kodu źródłowego oprogramowania są uruchamiane jako usługa – na każde żądanie; w praktyce są funkcją, która jest dostępna na stronie internetowej lub w stworzonym programie. Rozwiązanie takie jest niezwykle elastyczne i pozwala niewielkim nawet przedsiębiorstwom na dostarczanie końcowemu użytkownikowi zaawansowanych produktów. Ogranicza to potrzebną do uruchomienia biznesu ilość kapitałów (nie ma na przykład potrzeby przechowywania danych na własnych serwerach ani zakupu drogich licencji), a wysokość opłaty zależy głównie od wykorzystania danej funkcji i związanej z nią mocy obliczeniowej. Na rynku polskim model taki jest stosunkowo nowy, istnieją już jednak firmy, jak na przykład https://incat.com.pl/faas-ai/, oferujące takie rozwiązania dla celów rozliczeń finansowych.

  • Znajdziesz tu ciekawe informacje na wszystkie tematy - zarówno te poważniejsze, jak i luźniejsze. Te, związane z pracą, biznesem i techniką, ale także dotyczące zdrowego życia, mody i hobby.

Random Posts

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*
*

16 − pięć =