Jak nadać wnętrzom drugiego życia?

Każde mieszkanie raz na jakiś czas wymaga odświeżenia, nie tylko dlatego, że ściany się brudzą, dywany wycierają, a meble niszczą. Czasem po prostu wystrój wnętrza nam się nudzi i przestaje do nas pasować, mamy ochotę na jakąś zmianę, a jednocześnie nie chcemy od razu zabierać się za czasochłonny i kosztowny remont. Wtedy z pomocą przychodzi jeden prosty i niezawodny sposób na odmienienie charaktery każdego pokoju – fototapety. To rozwiązanie, które jesteśmy w stanie wdrożyć nawet w jeden dzień, łącznie ze sprzątaniem. Wzór i kolorystyka zależą tylko od naszego gustu. Niezależnie od tego, w jakiej gamie kolorystycznej jest utrzymana fototapeta kwiaty, drzewa i wzory roślinne na niej wyeksponowane dodadzą wnętrzu przytulności, natomiast odpowiednio dobrany motyw miasta czy abstrakcji pomoże optycznie powiększyć pomieszczenie.

Fototapety do salonu – jakie wybrać?

Fototapeta do salonu najlepiej prezentuje się, jeśli jest utrzymana w stylistyce zbliżonej do charakteru wnętrza lub z nim koresponduje poprzez kontrastowe efekty. W nowoczesnych wnętrzach odnajdą się wszelkie motywy z panoramami miast nocą, ale jeśli dysponujemy pokojem o ustalonej kolorystyce, wtedy możemy także zdecydować się na odważną tapetę w kontrastującym, żywym kolorze. Ciekawe wrażenie głębi uzyskamy, jeśli na jednej ścianie znajdzie się fototapeta uliczki w perspektywie zbieżnej, czyli zwężającej się wgłąb. Jest to doskonałe rozwiązanie szczególnie do małych pomieszczeń, które chcemy optycznie powiększyć. Warto też pamiętać, że fototapety to także sposób na aranżację pokoju dziecięcego. Mnogość wzorów i kolorów pozwoli nam odmienić każde mieszkanie.

 

  • Znajdziesz tu ciekawe informacje na wszystkie tematy - zarówno te poważniejsze, jak i luźniejsze. Te, związane z pracą, biznesem i techniką, ale także dotyczące zdrowego życia, mody i hobby.

Random Posts

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*
*

13 − 9 =