Impregnaty do kostki brukowej – jak działają?

Jeśli masz ogród z patio lub podjazdem, będziesz chciał się upewnić, że jest on chroniony przed kałużami i wilgotnymi plamami. Jednym ze sposobów na to jest użycie produktów do impregnacji kostki brukowej, które zapobiegną przesiąkaniu wody przez powierzchnię i przedostawaniu się jej do fundamentów.

Różne rodzaje

Produkty do impregnacji kostki brukowej są dostępne w wielu różnych formach. Najczęściej jest to uszczelniacz, który nakłada się na powierzchnię kamienia, ale niektóre produkty występują również w formie płynnej, którą należy wymieszać z wodą, a następnie rozprowadzić po powierzchni.

Po co się to robi?

Celem impregnacji kostki brukowej jest zapobieganie jej uszkodzeniu przez wodę. Woda może przedostawać się przez pęknięcia w zaprawie pomiędzy kostkami, powodując erozję lub nawet całkowitą utratę powierzchni. Gdy tak się stanie, naprawa może być bardzo trudna, a w przypadku zbyt poważnych uszkodzeń może nawet wymagać wymiany całej powierzchni brukowej.

Impregnaty do kostki brukowej mają za zadanie chronić przed tego rodzaju uszkodzeniami, wypełniając wszelkie pęknięcia i szczeliny między kamieniami substancją, która nie przepuszcza wody. Oznacza to, że każda woda, która zetknie się z powierzchnią bruku, zostanie zablokowana przed wnikaniem w zaprawę i dalszym jej niszczeniem.

  • Znajdziesz tu ciekawe informacje na wszystkie tematy - zarówno te poważniejsze, jak i luźniejsze. Te, związane z pracą, biznesem i techniką, ale także dotyczące zdrowego życia, mody i hobby.

Random Posts

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*
*

16 − piętnaście =