Jak zabezpieczyć dom przed owadami?

Wraz z nastaniem ciepłych dni pojawia się problem owadów. Sprawiają one, że nawet przyjemny wieczór może zamienić się w koszmar, a pobudka ze snu może być bardzo bolesna ze względu na liczne ukąszenia. Poza tym, że wywołują widoczne reakcje na skórze, są także bardzo uciążliwe dla uszu, ponieważ wydają wysokie dźwięki, które utrudniają zasypianie lub skupienie w pomieszczeniach, w których się znajdują. Niestety występują nie tylko w pobliżu zewnętrznych zbiorników wodnych, ale przedostają się także do wnętrza domów. W jaki sposób można się przed nimi chronić? Istnieje kilka takich metod, które różnią się skutecznością.

Świece zapachowe czy moskitiera?

Najprostszym sposobem jest zakup świec zapachowych, które zawierają olejki eteryczne odstraszające owady w odległości od 2 do 15 metrów. Alternatywą dla nich są kadzidełka zapachowe. Inną metodą jest lampa owadobójcza – im wyższa jej moc, tym większy zasięg działania lampy. Stosowana jest najczęściej na balkonach lub tarasach. Najskuteczniejszą opcją są jednak moskitiery, których bogaty wybór znajdziemy na wymienionej stronie internetowej https://okna-gospodarcze.pl/moskitiery/. To specjalna siatka, która blokuje dostęp owadów i zatrzymuje je na zewnątrz.

  • Znajdziesz tu ciekawe informacje na wszystkie tematy - zarówno te poważniejsze, jak i luźniejsze. Te, związane z pracą, biznesem i techniką, ale także dotyczące zdrowego życia, mody i hobby.

Random Posts

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*
*

dwadzieścia + 3 =