Jak dbać o rośliny w donicach?

Hodowla roślin w domu może dostarczyć bardzo dużo satysfakcji. Wbrew pozorom właściwe dbanie o kwiaty nie jest specjalnie skomplikowane ani czasochłonne. Wystarczy przestrzegać kilku prostych zasad, a flora odwdzięczy się za to pięknymi liśćmi oraz bujnymi kwiatami. Jak pielęgnować rośliny w domu?

Kilka prostych porad

Jeżeli ziemia w doniczce odpowiada potrzebom danego gatunku, sama donica nie jest ani za duża, ani za mała, stanowi to solidną podstawę, która pozwoli zapewnić roślinie odpowiednie warunki. Kolejnym krokiem jest właściwie podlewanie. Nie ma uniwersalnej ilości wody, która byłaby odpowiednia, jednak zawsze warto obserwować ziemię, sprawdzać czy nie jest za bardzo przesuszona, a także usuwać nadmiar cieczy z podstawki. Sama woda powinna być przegotowana lub odstana. 

Najważniejszym składnikiem jest woda, gdyż wiele gatunków źle znosi przesuszenie. Na czas dłuższej nieobecności w domu warto zainwestować w donice samonawadniające. Zapewniają kontrolę kontrolę ilości wody podawanej do gruntu, a także zapewniają elegancki i estetyczny wygląd, który można dopasować do każdego wnętrza. 

Co jakiś czas do wody można dodać do odpowiedniego nawozu (koniecznie w ilości opisanej na opakowaniu produktu), który odżywi rośliny i wspomoże kwitnienie. Można użyć też nawozu w pałeczkach bądź aplikatorze. Gdy kwiat znacząco się rozrośnie, należy przesadzić ją do większej doniczki. Szeroką ofertę donic samonawadniających można znaleźć na https://sklep.zielonafabryka.pl/. Wśród nich znajdują się zarówno małe modele, jak i bardzo duże, dlatego można swobodnie dopasować je do swoich potrzeb.

  • Znajdziesz tu ciekawe informacje na wszystkie tematy - zarówno te poważniejsze, jak i luźniejsze. Te, związane z pracą, biznesem i techniką, ale także dotyczące zdrowego życia, mody i hobby.

Random Posts

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*
*

cztery × jeden =