Jak urządzić mieszkanie w stylu brytyjskim?

Istnieje wiele różnych stylów aranżacji wnętrz, a do najpopularniejszych można zaliczyć m.in. styl klasyczny, skandynawski czy nowoczesny. Mniej powszechny jest natomiast styl brytyjski, niesłusznie niedoceniany przez większość ludzi. Charakteryzuje się on bowiem elegancją i harmonijnością, a jego ponadczasowość jest zawarta w prostocie oraz szczegółach. Jak zatem skutecznie, a jednocześnie stosunkowo tanio urządzić dom lub mieszkanie w stylu angielskim?

Sielskość jest pociągająca

Styl angielski jest dosyć specyficzny, bo kojarzy się z sielskością angielskiej wsi z przełomu XIX i XX wieku. W tego typu wnętrzach występuje zazwyczaj wiele przedmiotów i drobiazgów, które są rozmieszczone w otoczeniu jasnych kolorów i licznych kwiatów. Romantyczny klimat stwarza ciepłą, domową atmosferę, która idealnie będzie pasowała szczególnie do polskiej, złotej jesieni. Dominującą barwą w tego typu wnętrzach jest biel, okraszona pastelowymi dodatkami. Ściany są niekiedy pokryte tapetą w delikatne wzorki lub pionowe paski. Z kolei tkaniny obecne w pomieszczeniach posiadają kwiatowe ornamenty i uzupełniane są dodatkami w kratkę lub pasy. Każdy producent mebli dedykowanych stylowi angielskiemu dba o to, aby były one drewniane (najczęściej dębowe) i miękkie. Dotyczy to zwłaszcza sof i foteli, posiadających przeważnie wysokie oparcia oraz podnóżki. Powszechnie stosowane są modele tapicerowane, a najbardziej znane na świecie są chyba meble Chesterfield, kunsztownie wykonane i wspaniale ozdabiające każde wnętrze. Można je obejrzeć na https://mebleropez.pl/174-meble-chesterfield. Ważnym elementem stylu brytyjskiego są również niezliczone poduszki układane na kanapach, łóżkach czy fotelach.

 

  • Znajdziesz tu ciekawe informacje na wszystkie tematy - zarówno te poważniejsze, jak i luźniejsze. Te, związane z pracą, biznesem i techniką, ale także dotyczące zdrowego życia, mody i hobby.

Random Posts

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*
*

14 + pięć =