Jak dobrać biżuterię do sukienki?

Układanie stylizacji to nie lada wyzwanie, ponieważ trzeba wziąć pod uwagę wiele aspektów, które na końcu stworzą efektowną całość. Tak jest właśnie z dodatkami, które mogą olśnić i wzmocnić kreację lub ją przytłoczyć. Podstawową zasadą doboru biżuterii do sukienki jest minimalizm. Im sukienka bardziej ozdobiona, tym mniej dodatków powinno się znaleźć na naszym ciele.

Poniżej najważniejsze zasady doboru biżuterii, a pod poniższym linkiem efektowne przykłady: https://shineline.pl/pl/c/Naszyjniki/29.

Pamiętaj o szczegółach

Pierwszym punktem jest faktura sukienki. Koronkowa jest okazała i elegancka, dlatego lepiej postawić na jeden konkretny, spektakularny dodatek (np. grubą bransoletkę lub wyraziste kolczyki). Inaczej sprawa wygląda z gładkimi tkaninami w stonowanych kolorach, które wymagają efektownej biżuterii (np. gruba kolia z kolorowymi kamieniami i bransoletka utrzymana w podobnym stylu). Cekinowej sukience wystarczy drobna, delikatna ozdoba (cienki łańcuszek lub kolczyki-wkręty). W dalszej kolejności należy zwrócić uwagę na kształt dekoltu, który nabiera szczególnej istotności w przypadku naszyjników.

Dla sukienek zabudowanych lub wykończonych golfem idealnie pasują długie ozdobne wisiory, natomiast kreacje z odsłoniętymi ramionami i drapowanym dekoltem nie lubią się z naszyjnikami. Świetnie prezentują się za to z kolczykami oraz większymi pierścionkami. Takie same zasady dotyczą wyboru dodatków do sukienki ślubnej, wtedy warto też postawić na jakość kruszców. Właśnie dlatego najchętniej wybierana jest biżuteria ślubna złota.

  • Znajdziesz tu ciekawe informacje na wszystkie tematy - zarówno te poważniejsze, jak i luźniejsze. Te, związane z pracą, biznesem i techniką, ale także dotyczące zdrowego życia, mody i hobby.

Random Posts

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*
*

jeden × pięć =