Domofon w bloku – jak to działa?

/
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Systemy domofonowe to doskonały sposób na zapewnienie bezpieczeństwa w budynku. Systemy domofonowe mogą być stosowane zarówno w nieruchomościach mieszkalnych, jak i komercyjnych, ale są szczególnie przydatne w blokach mieszkalnych.

System domofonowy składa się z kilku kluczowych elementów:

Domofon

Główna jednostka systemu znajduje się zazwyczaj na zewnątrz przy drzwiach wejściowych lub bramie. To tutaj goście zazwyczaj używają telefonu interkomowego, aby się zapowiedzieć, chociaż niektóre systemy pozwalają gościom otwierać drzwi bezpośrednio z zewnątrz za pomocą klawiatury lub kodu.

Głośnik

Głośnik powinien być zainstalowany w każdym mieszkaniu, aby mieszkańcy mogli słyszeć gości przez cały czas. Można również zakupić głośniki, które podłącza się bezpośrednio do telewizora, dzięki czemu oprócz komunikatów wizualnych otrzymujemy również komunikaty dźwiękowe.

Kamera wideo

W każdym mieszkaniu należy również zainstalować kamerę wideo, aby mieszkańcy mogli zobaczyć, kto stoi przy drzwiach, zanim je otworzą. Obraz z każdej kamery powinien być wyświetlany na każdym ekranie w mieszkaniu, aby nigdy nie przegapić okazji do zobaczenia, kto tam jest.

Jeśli potrzebujesz specjalistycznej firmy, aby wykonać montaż domofonów Poznań, to miasto, gdzie wielu przedstawicieli ma swoje oddziały.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Ostatnie wpisy
Rekomendowane
Z jakich elementów zbudowane jest zawieszenie pneumatyczne?
Z jakich elementów zbudowane jest zawieszenie pneumatyczne?
Od wielu lat w samochodach osobowych – w szczególności ekskluzywnych oraz terenowych – montuje się zawieszenie pneumatyczne zamiast hydraulicznego. Gwarantuje […]
Alkomat w samochodzie – obowiązkowy?
Alkomat w samochodzie – obowiązkowy?
Chociaż badania statystyczne pokazują, że stopniowo spada ilość wypadków drogowych z udziałem kierowców znajdujących się pod wpływem alkoholu, to pijani […]
Skuteczne sposoby na ochronę przed komarami
Skuteczne sposoby na ochronę przed komarami
Plaga komarów to odwieczny problem grzybiarzy, zbieraczy jagód, wędkarzy czy miłośników leśnych spacerów. Ale kłopoty z nimi mają również posiadacze […]